Dnes vyšlo 15 článků

5 důvodů, proč je design tak důležitý pro váš business

Designéři moc dobře vědí, proč je dobře provedená grafika tak důležitá pro vaše podnikání. Dobrý design splňuje mnoho funkcí. Pomáhá lépe komunikovat s vašimi zákazníky, odlišuje vás od konkurence, tvoří vaší značku zapamatovatelnou a jedinečnou a pomáhá při prodeji.

Vaše identita

Vaše identita je vždy součástí komunikace se zákazníky a s dobrým designem budete komunikovat o to lépe. Víte například, co vaše barvy sdělují zákazníkovi? Možná, že vám to přijde jako hloupost. Ale vaše logo s vámi bude vystupovat po celou dobu vašeho podnikání a čím více si na něm dáte záležet hned na začátku, čím více bude zobrazovat identitu vašeho podnikání, tím lépe se vám poté bude komunikovat se zákazníky.

cutpaste

zdroj: hongkiat.com

Odlišení od konkurence

Dobrý design vám pomůže odlišit se od konkurence. Mnoho vašich konkurentů možná bude mít jednoduchá loga vytvořená v Publisheru, a můžete mít proto pocit, že pro vytvoření loga nebude zapotřebí příliš fantazie. Opak je pravdou. Vaše logo by mělo vypadat co nejlépe, mělo by být zapamatovatelné a mělo by vzhledem odpovídat vašemu oboru. Profesionální designéři vám jistě navrhnou několik variant a vysvětlí důvody, proč právě dané varianty ve svých návrzích zvolili.

pacifica

zdroj: cardobserver.com

S dobrým designem budete zapamatovatelní

creative-business-cards-4-2

zdroj: boredpanda.com

 

Společnosti, které mají skutečně propracovanou strategii designu mají často napsaný název společnosti jedinečným stylem písma s využitím kreativních vzorů. Patří mezi ně například Google, Facebook, Twitter, IBM a další. Zákazníci si takto spojí jedinečný design písma s názvem firmy a podruhé již firmu naleznou absolutně bez problémů.

Odraz vašeho osobního vkusu

cubes-677092_1280

Máte rádi černou a oranžovou, a proto tuto barevnou kombinaci chcete za každou cenu použít ve vašem logu? Tato kombinace barev je typická pro Halloween. Prodáváte-li například plesové šaty, pravděpodobně tato barevná kombinace nebude zrovna šťastvou volbou. Ano, barvy svého loga musíte mít rádi, a být s nimi ztotožněni. Ale některé barevné kombinace zrkátka nejsou vhodné, což vám zkušení grafičtí designeři rádi vysvětlí.

Dobrý design pomáhá prodávat

creative-business-cards-4-22-3

zdroj: boredpanda.com

Studie ukázaly, že lidé mnohem raději vyhledávají produkty, které vypadají lépe a profesionálněji – ať už se jedná o výrobek nebo službu.Pokud půjdete do obuvnictví, raději si jistě za své peníze koupíte botu, která vypadá propracovaněji, a upřednostníte ji před tou, která vypadá, že byla vyrobena velmi rychle. Lidé cíleně hledají kvalitu. A kvalita by měla být zřejmá už v logu podniku. Dobré logo tedy pomáhá prodávat.

zdroj: capstonedesigngroup, foto: thedesigninspiration

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru