Dnes vyšlo 1 článků

5 absolutně nejlepších reklam české Kofoly, které jsme kdy viděli

Kofola se stala nejoblíbenějším nápojem Čechů a stále láme rekordy v reklamě. Právě proto jsme připravili seznam pěti nejlepších reklam, které se kdy objevily právě v souvislosti s tímto lahodným nápojem. 

Jen malé množství nápojů se může pustit do konkurenčního boje s imperialistickou Coca Colou. Z českých nápojů je to Kofola, která již přes padesát let uspokojuje české zákazníky. Této společnosti se však podařilo něco mnohem víc, a to i úspěch v zahraničí. Zrovna magazín Forbes před nedávnem upozornil na to, že se české Kofole podařilo proniknout na trh bývalé Jugoslávie, Rakouska a Itálie. A to vše, díky koupi slovinské nápojářské společnosti Radenska.

Avšak nyní k tématu. Kofola se již padesát let drží díky skvělým marketingovým tahům, které se rovnají právě výše zmíněné Coca Cole. Určitě si na některé z nich pamatujete. Například malí kofoláčci, ono slavné zlaté prasátko a další. My (z redakce Objevit) jsme si poctivě sedli a podívali jsme se na několik populárních televizních reklam, které se prostě a jistě zapsaly do historie tuzemské Kofoly.

1. A bude mít ty zahnutý rohy nahoru?

Ať se vám to líbí nebo ne, je to prostě favorit. Reklama, která se vysílá více než deset let, se zapsala do historie celé společnosti. Jakmile se pronese zmíněná věta “A bude mít ty zahnutý rohy nahoru?”, každý ví, o jakou reklamu se jedná. Národ si oblíbil nejen ji, ale i malou roztomilou dívenku, kterou si střihla Sandra Flemrová.

2. Láska není věda

Další též pěkně zpracovanou reklamou Kofoly je ta k oslavě padesátého výročí. Zde si autoři pohráli s myšlenkou, jak vytvořit lásku. A místo toho vznikla Kofola.

3. Fofola

Obecným pravidlem těchto reklam je, že se na ně nikdy nezapomíná. Buďmě upřímní, kreativci, kteří vytváří tuzemské značce reklamy, jsou prostě machři. Vždy se jim podaří vytvořit frázi, kterou si následně zapamatuje celý národ. Tentokrát se jim to povedlo u malého roztomilého pejska Tunu, který se stal novou reklamní tváří Kofoly.

4. Sex s učitelkou

Ano, i taková reklama se objevila na televizních obrazovkách. Tehdy měla propagovat Kofolu extra bylinkovou. Místo toho se jí povedlo zaujmout spíše mladší generace díky své dokonalé dvojsmyslnosti.

5. Na pouti

Poslední reklamou, kterou si zmíníme, je ta na pouti. V tomto spotu se Kofola snažila opět upoutat mladé generace ohledně tzv. letních lásek. No, podívejte se, jestli se jim to povedlo.

Uvidíme, s čím přijdou kreativci tento rok. Doufáme, že i letos nasadí oblíbené zlaté prasátko. 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru