Dnes vyšlo 15 článků

42 Prague od Škody Auto vyškolí až 450 IT odborníků

42 Prague od Škody Auto vyškolí až 450 IT odborníků

Česká automobilka Škoda Auto začala investovat do vzdělání. Jedná se o velmi žádaný obor, kterým je programování. Škoda zakládá vzdělávací institut 42 Prague.

IT je v současnosti velmi žádaným oborem pro mnohé zaměstnavatele. Tento obor se neustále vyvíjí a inovuje, proto je třeba držet krok s jeho vývojem a investovat čas do vzdělání, případně rekvalifikace. Důležitou informací pro zájemce je, že se jedná o zcela bezplatnou formu vzdělání. Do vzdělávacího programu se mohou přihlásit zájemci z České republiky, ale i ze zahraničí, přičemž nezáleží na přechozím dosaženém vzdělání. Pokud se ptáte, proč se Škoda vydala touto cestou, je to kvůli velkému nedostatku IT odborníků, které jste si jistě všimli.

Škoda Auto tuto novinu oznámila prostřednictvím tiskové zprávy. Další důležitou informací je, že studium bude probíhat v anglickém jazyce. Během studia podstoupí každý student 2 placené praxe. Pokud studenti úspěšně splní první praxe, bude plně kvalifikován na zvládání juniorní pozice IT oborů. Délka studia je stanovena na 3 roky. Cílem neziskového institutu 42 Prague, je přijmout až 450 budoucích programátorů, a to během následujících 3 let. Výzkumy, které před akcí proběhly, říkají, že většina studentů získá uplatnění v oboru ještě předtím, než tříleté studium dokončí. Kampus pro studenty bude otevřen v AFI Tower, v ulici Kolbenova 9, v Praze.

Zdroj, foto: skodaauto.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru