4 způsoby, jak levně získat solární energii

4 způsoby, jak levně získat solární energii

Někteří z vás jistě přemýšleli, jak do svého domu dostat energii ze solárního zdroje. Nemusíte si kvůli tomu pořizovat drahé panely, na trhu se totiž objevily velmi užitečné vynálezy, které toto umožňují. Ušetříte tím životní prostředí a zároveň vás nebudou stát velké peníze.

Venkovní solární lampy

Existuje množství lamp, které můžete umístit kdekoliv venku bez ohledu na přítomnost elektrického proudu. Jsou totiž napájeny energií slunce, tím pádem je můžete umístit na jakémkoli místě vaší zahrady. Využít je můžete například jako dekoraci u vchodových dveří, nebo jako obrysové osvětlení příjezdové cesty. Jejich instalace je také velmi jednoduchá, stačí je postavit na místo, které jste si vybrali a ujistit se, že jsou panely natočené ke slunci. O všechno ostatní se pak přístroj postará sám.

LED+venkovní+solární+stojanové+světlo+Grundig+IP65,+stříbrná,+teplá+bílá,+sada+3+ks

Nabíječky

Vaše mobilní zařízení potřebují velké množství energie, proč tedy nevyužít k jejich nabíjení přírodu. Solární power banky dokáží pomocí USB portu nabít vaše telefony stejně dobře jako obyčejné nabíječky. Jedinou nevýhodou však je, že touto cestou bude nabíjení trvat poněkud déle. Avšak nabíječka se bude na slunečním svitu po celý den dobíjet bez vašeho vědomí, tudíž bude po většinu času plně nabitá. Proto je velmi vhodná pro zařízení, která nepotřebujete nabíjet rychle. Ideální tak je pro nabití vašeho telefonu přes noc, kdy se později nabíječka přes den sama dobije.

193(2)_solarni-power-bank-akula-ii-16000mah

Malé kuchyňské přístroje

Možná budete překvapeni, ale i domácí kávovar či toaster může být poháněn solární energií. Tím pádem můžete vařit i během výpadku elektřiny, což je samozřejmě nesporná výhoda. Toto vaření bude ovšem o něco pomalejší, protože zařízení nebude dosahovat takových výkonů, jako při připojení ke klasickému elektrickému zdroji. Jediné, co k tomu budete potřebovat je speciální nabíječka, která bude umístěná v blízkosti okna. Pomocí ní bude zajištěn příkon jakéhokoliv zařízení ve vaší kuchyni.

Ohřívače vody

Dalším způsobem využití solární energie v domácnosti je ohřev vody. Je několik způsobů, jak vodu ohřívat pomocí slunce, avšak princip je stále stejný. Pomocí speciálních panelů se pohlcuje sluneční záření, které následně ohřívá vodu v potrubí. To je umístěno uvnitř panelů, aby bylo dosaženo co nejvyšší účinnosti ohřevu. Trubky jsou většinou vyrobeny z teplovodivých materiálů, takže nebude zbytečně docházet k tepelným ztrátám. Ohřátá voda je následně shromažďována ve speciální nádobě, kde zůstává teplá do té doby, než je potřeba.

Uhelné elektrárny velmi zatěžují životní prostředí a zásoby uhlí se také pomalu tenčí. Cestou solární energie tak ulehčíte přírodě, budete mít dobrý pocit, že pomáháte, a ještě se vám o mnoho sníží vaše náklady na elektřinu.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, mějte na paměti, že děláte dobrou věc.

Zdroj text, foto: https://www.cnet.com/how-to/cheap-solar-energy-at-home/

 

Komentáře

Nahoru