Dnes vyšlo 15 článků

4 pádné důvody, proč pít kávu v práci

Možná bychom se až divili, kolik lidí ráno nevstane bez pořádné silné kávy. Jedná se o náš tak zvaný rituál, kdy jakmile vyjdeme z postele, naše kroky směřují ke kávovaru či rychlovarné konvici. Důvod je jediný, uvařit si onu tmavě hnědou tekutinu, kterou již po staletí nazýváme kávou.

Pro někoho je však káva důležitou součástí i při pracovním procesu. Ta nám pomáhá nejen ve stresových situacích, ale i když si chceme jen tak oddychnout. U některých prací je dokonce káva nepostradatelnou součástí, lze zmínit například obchodníky a markeťáky v oblasti public relation. Právě tito lidé denně uvažují a podávají ty nejlepší kreativní výkony. Je proto důležitá sooustředěná mysl a dostatek energie, což jim taková káva s extra dávkou kofeinu zajisté dodá. Avšak, co všechno ještě takový hrnek kávy umí?

coffee-516186_1280

Pro někoho je den bez kávy nepředstavitelný? Co pro vás?

100% lék na “dobití baterek”

Je to právě káva, která nám dokáže po určitý čas dobít energii. Možná nefunguje tak rychle jako plechovka Redbullu, ale rozhodně se jedná o chutnější a příjemnější alternativu. Navíc pokud jste markeťák plným úvazkem, potřebujete se neustále soustředit na svou práci. Káva obsahuje kofein a spoustu dalších zdraví-prospěšných látek, díky kterým toho můžete rázem docílit. Pro některé z nás je kafe dokonce jakousi očistou.

Chutě světa při trocha relaxu

I když si to ani neuvědomujeme, tak spousta kvalitních odrůd káv nás zavedou až na druhý konec světa. Navíc, pokud se před vaší kanceláří nachází nějaký ten obchod s kávou či máte k dostání kávovar s opravdu luxusním kafem, je to nejjednodušší způsob, jak utéct z reality. Trošku si po práci zalenošit a urovnat si myšlenky. Káva je nejen dobrý motivátor práci, ale i k relaxu – a na to není vůbec špatné zapomínat.

coffee-206142_1280

Co je lepší než posezení u kávy se svými kolegy?

Nejlepší afrodiziakum

Káva není jen zdraví prospěšná. Američští vědci totiž přišli s výzkumem, během kterého potvrdili, že káva u žen může působit jako afrodiziakum. Údajně stimuluje část mozku, která je zodpovědná za milostné aktivity. To je taky předním důvodem, proč ženy rádi popíjejí kávu. Při práci se odreagují a přijdou na jiné myšlenky.

U chlapů může mít však až moc velké množství kávy nežádoucí účinky. Podle Britů, když muž vypije více než pět hrnků kávy, může snížit pohyblivost svých spermií.

Je prostě dobrá!

A jako poslední důvod, proč je vlastně prospěšné pít kávu v práci, bych asi uvedl, že je prostě dobrá. Nic vám “neroztančí” chuťové pohárky jako kvalitní a dobrá káva. Řada lepších firem dokonce už do svých prostředí začala zavádět kvalitní kávovary, díky kterým není káva jen zakalenou břečkou, ale doopravdickým prožitkem.

coffee-171653_1280

Nic není lepšího než opravdu luxusní káva

Kávovary a nápoje ve firmách

Už jsme tu několikrát zmínili kávovary ve firmách. Nyní je více než vhodné zmínit i jejich předního dodavatele, kterým nemůže být nikdo jiný než-li služba Fontána.cz. Ta je předním dodavatelem nápojových automatů a kávovarů. Do řady českých úspěšných firem dodává barely s vodou či zajišťuje servis automatů.

foto: Pixabay

Komentáře

Nahoru