4 outdoorové blogy, které se vyplatí sledovat

Číst si o dobrodružství může být někdy skoro tak vzrušující a napínavé jako skutečně ho prožívat. Dobře napsaný příběh vás totiž vtáhne do děje, sami se stanete dobrodruhem a budete muset čelit problémům a sporům, které vznikají při outdoorových aktivitách.

Existují tisíce blogů, které se věnují outdooru, ale v Česku jich zrovna dvakrát moc není. My jsme pro vás ale vypátrali čtyři, které by vás mohly zaujmout. Jejich autoři vás totiž dokážou vtáhnout do děje.

1. Perryho blog

Perry běhá, jezdí na kole, šplhá po horách, plave. Jeho život je plný zážitků a vy je s ním prostřednictvím blogu můžete sdílet. Blogování ho drží už strašně dlouho (od dubna 2007), takže vás čeká spousta materiálu připravená k přečtení.

Se svými fanoušky se dělí nejen o zážitky z různých cest a závodů, ale občas také o další silné zážitky ze svého života – nedávno psal například o víkendovém kurzu jógy. Dozvíte se také, jaké používá outdoorové vybavení nebo kde byl na dovolené.

perryho_blog

2. Vrcholový a cestovatelský blog

Na tomto blogu se podílí rovnou tři autoři – Mrqa, Majky a Martin. Všichni za sebou mají pár cestovatelských zážitků a výstupů na různé hory. Prožijete s nimi to, o čem se spoustě běžných lidí může jen zdát. Splnit se sen a vyšplhat na nějakou horu se totiž nepovede jen tak každému.

Protože je ve vysokohorských podmínkách nutné kvalitní vybavení, publikují kluci na webu také recenze na čelovky a další vybavení, které se v horách hodí. Můžete se podívat, jaké používají oblečení, lezecké vybavení, plynové vařiče nebo spacáky.

vrcholovy_a_cestovatelsky_blog

3. NHCR

Lukáš Jirkovský na blogu píše především o svých zážitcích na kole. Zabývá se downnhillem, freestylem a obecně akcemi a výlety na kole. Hlavně své blogové příspěvky pravidelně doplňuje videi, a tak všechno prožíváte i vizuálně. A kromě zážitků si na blogu užijete i legrace, zajímavostí a tipů a triků.

nhcr

4. Worksafety

Na blogu Worksafety se píše o různých tématech týkajících se outdooru, výškových prací a arboristiky. Najdete zde témata od ideálního času pro kácení stromů, testování lan, jaké jídlo vybrat na kempování, až po to téma s názvem “Jak vybrat správný tvar a velikost lezeček”. Zajímavé tipy a triky z praxe od lidí, pro které je jejich práce zároveň koníčkem.

Snímek obrazovky 2019-10-18 v 16.13.44

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru