4 nejlepší on-line nástroje na stahování videí z YouTube

Na YouTube je možné sledovat a sdílet videa. Chtěli byste ale někdy svá oblíbená videa stáhnout do svého počítače, abyste je mohli sledovat i bez připojení k internetu? Jak je možné stáhnout oblíbená videa z YouTube zdarma?

YouTube je známá sociální síť, která slouží ke sdílení a sledování videí. Co když bychom si ale chtěli své oblíbené video stáhnout do svého počítače, abychom jej mohli sledovat i offline? Pokud si zrovna nechcete kupovat novou službu YouTube Red, která stahování podporuje, máme pro vás ještě zajímavější alternativy. Pojďme se tedy podívat, jaké nástroje používat a jak se dá video stáhnout přímo z YouTube.

Uložení videa jako souboru v počítači

Skvělým a poměrně rychlým nástrojem, který je nutno zmínit je SaveFrom.net. Stahování videí je zde naprostá hračka, stačí v adresním řádku napsat před slovo YouTube dvě písmena „ss“. V praxi to tedy znamená, že máte video https://www.youtube.com/watch?v=5b2F1iO2ag0 a vy upravíte URL na https://www.ssyoutube.com/watch?v=5b2F1iO2ag0. Následně se vám otevře nástroj samotný a můžete začít vesele stahovat.

2015-10-20_214344

Stahování videí z Youtube je jednoduché

ClipGrab

Další užitečný nástroj se jmenuje ClipGrab.com, zde můžete stáhnout videa nejen z YouTube, ale například i z Vimeo. Stažená videa jsou konvertována do MP3 nebo MPEG4.

2015-10-22_212252

Videa z Youtube a Vimeo je možné stáhnout také pomocí webu ClipGrab

Clipconverter

Pokud jste už někdy stahovali z YouTube přes nějaký z online nástrojů, pevně věřím, že jste se setkali i s ClipConverterem. Ten obsahuje jen to nejzákladnější, stačí jednoduše zvolit adresu, formát a kliknout na tlačítko „Start“.

2015-10-20_215615

Stahování videí pomocí clipconverter

Jak stahovat přímo z YouTube za pomocí VLC Playeru? 

Pokud máte v počítači nainstalovaný VLC přehrávač, je možné stáhnout video přímo z YouTube. Stačí pouze zkopírovat adresu videa a ve VLC Playeru vybrat Média – Otevřít síťový proud. Poté vložíte zkopírovanou adresu a dáte Přehrát. V Nástrojích dále zvolíte možnost – informace o kodeku a úplně dole najdete možnost Umístění. Toto stačí zkopírovat a otevřít v prohlížeči. Dále už uložíme video pomocí klasického „Uložit jako“.

2015-10-22_213648

Ve VLC playeru zvolíme média – otevřít síťový proud

2015-10-22_213824

V menu Nástroje zvolíme informace o kodeku a níže najdeme url adresu, kterou potřebujeme

Chcete se dozvědět ještě více o možnostech stahování a objevit něco nového? Doporučuji vám si přečíst ještě článek „Online i offline nástroje pro stahování videa a hudby a písniček ve formátu MP3 z YouTube„, kde se tématice věnujeme ještě dopodrobna.

Zdroj/foto: computerhopevolsansky

Komentáře

Nahoru