Tisková zpráva: 3M představilo nové multidotykové obrazovky a dotykové pero s výsuvnou rukojetí

Společnost 3M představilo na veletrhu CES dva nové multidotykové monitory o rozměrech uhlopříček 18,5 a 21,5 palce. Jejich hlavními přednostmi jsou vysoká rychlost odezvy, schopnost rozpoznat 20 dotyků současně a plochý design. Souběžně také uvádí dotykové pero s výsuvnou rukojetí a víčkem připojitelným do sluchátkového výstupu, které se tak neztratí.

Nové multidotykové monitory 3M

Nové modely mají názvy M1866PW (18,5 palce) a M2167PW (21,5 palce). 3M jimi reaguje na rostoucí oblibu chytrých telefonů a tabletů s uhlazeným a industriálním designem. Dotykové aplikace dokáží s pomocí nových displejů nabídnout dosud nepoznané možnosti díky kombinaci vysokého výkonu rozpoznání 20 dotyků současně a době odezvy 6 milisekund. Dalšími přednostmi jsou vysoké rozlišení, LED podsvícení, široké pozorovací úhly a elegantní design.

„Tyto profesionální multidotykové obrazovky nabízí vysoký výkon pro opravdu přitažlivé dotykové rozhraní,“ říká Diego Romeu, business operations manager z divize 3M Touch Systems. „Kombinace velmi rychlého multidotykového rozhraní s pokročilým designem a prémiovými vlastnostmi displeje předurčují tyto monitory pro použití v mnoha odvětvích, jako je maloobchod, zábavní průmysl nebo pohostinství,“ dodává Romeu.

Monitory využívají kapacitní technologii rozpoznání dotyku (projected capacitive technology – PCT). Schopnost rozpoznat 20 dotyků současně je užitečná v tom, že dokáže rozpoznat a ignorovat zápěstí nebo opřené ruce uživatele. Tím se zabrání nechtěnému chování aplikace. Monitory disponují rovněž technologií patentovanou 3M, která zaručuje vysokou hladkost povrchu. Uživatel tak může snadněji provádět rukou dotyková gesta a přesněji kreslit.

Design nových monitorů od 3M je stylově plochý. Kromě vzhledu to má výhodu pro doteky na okrajích a v rozích, které jsou u monitorů s tradičním rámečkem prakticky nemožné. Vzhledově jsou monitory atraktivním doplňkem při profesionálním použití nebo v prodejnách. Možnost polohovat monitor v rozsahu 90 stupňů zaručuje dostatečnou flexibilitu i aplikacím určeným pro více uživatelů současně. Displeje jsou kompatibilní s Windows 7, pro systémy Windows XP, Linux a Mac jsou k dispozici ovladače.

Monitory se zařazují po bok ostatních dotykových modelů, které mají 32 a 22 palců (C3266PW, M2256PW).

Dotykové pero, které padne do každé ruky

Další novinkou dotykové divize 3M je 3M Smart Pen řady 300. Dotykové pero je určeno speciálně pro použití s oblíbenou elektronikou, která využívá kapacitní displeje, jako jsou produkty firmy Apple a další výrobci.

Dotykové pero lze snadno připevnit k zařízení a díky vysunovacímu mechanismu padne do každé ruky. Ergonomický a stylový vzhled a kompatibilita s mnoha populárními mobilními zařízeními z něj dělají cenný doplněk pro aktivní uživatele.

3M Smart Pen řady 300 se vyrábí v černé a šedé barvě. Výsuvná rukojeť usnadňuje používání a spolu s ergonomickým designem umožňuje přirozené a pohodlné držení v malé i velké ruce. Odnímatelné víčko lze připojit do sluchátkového výstupu. Pro ovládání perem stačí pouze lehký dotyk. Protipřilnavé vlastnosti zaručují lehký a přesnější pohyb bez upatlané obrazovky.

„3M Smart Pen je jedno z nejpřesnějších a velmi kvalitních per pro kapacitní displeje na trhu a jsme velmi zvědaví, jaké další způsoby ovládání dotykových zařízení uživatelům přinese,“ říká Chris Tsourides, global sales manager z 3M Touch Systems.

3M Touch Systems vyrábí inovativní technologie pro dotykové displeje pod značkami 3M a MicroTouch. Oblíbené jedno a vícedotykové aplikace zahrnují použití v casinech, pohostinství, průmyslu, interaktivní reklamě, zdravotnictví a maloobchodě.

Zdroj: Tisková zpráva

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru