3D touch míří na Android

Hlavní novinkou letošního iPhone 6s a 6s Plus byla funkce 3D touch, která rozpozná sílu stlačení obrazovky. Je to věcička skutečně šikovná, a tak není divu, že netrvalo dlouho a funkce už míří také na Android. Tedy zatím ne úplně oficiálně, ale s pomocí jednoduchého triku to na některých telefonech jde.

3D touch na iPhonu funguje díky speciálnímu displeji. Sony Xperia Z3 tento displej sice nemá, ale jak poukázal kreativní Marco Chiappetta, ani to není potřeba. Vystačil si s barometrem, který se normálně používá k zjištění atmosférického tlaku. Malé změny v atmosférickém tlaku telefonu pomůžou odhadnout nadmořskou výšku, což je užitečné, když používáte aplikaci, která vám měří počet ušlých schodů nebo spálené kalorie při běhu či jízdě na kole.

Jenže Chiappetta zjistil, že senzor se dá použít i k měření malých změn tlaku vzduchu uvnitř telefonu. Tím, že stlačíte dotykový displej, vytvoříte uvnitř telefonu změnu tlaku, kterou lze změřit. Tyto hodnoty barometr přečte a předá je telefonu jako malé nebo větší stlačení, což je přesná napodobenina funkce 3D touch.

Má to ovšem jeden háček. Funguje to jen u telefonů, které mají barometr a vodotěsnou konstrukci (ta totiž zaručuje, že je v telefonu uzavřený vzduch, v němž se dá měřit tlak). Tahle kombinace je docela jedinečná…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru