Dnes vyšlo 15 článků

3D tiskárny? Od Průši jedině!

Už 13. června se otevřou brány dílny PrusaLab. Kde ji najdeme? No přece na adrese Partyzánská 7, Praha – Holešovice! Co v ní najdeme? Hromady strojů a nástrojů všech možných velikostí, od šroubováku po CNC frézu. Ale hlavně: 3D tiskárny!

Zbrusu nová dílna PrusaLab spadá pod křídla Prusa Research. Firmy, jejíž obrat loni přesáhl tři čtvrtě miliardy korun, a která má v současné době kolem 270 zaměstnanců. Úspěch přinesl i nutnost přestěhovat se do větších prostor, a tak podnik opustil své dlouholeté zázemí v Karlíně a svůj domov nově našla v Holešovicích.

A jak se píše na domovské stránce firmy, PrusaLab je: „makerspace a hackerspace v jednom.“ Nejen, že tu najdeme nejrůznější stroje a nástroje, jak už jsme zmínili výše, ale dílna již brzy nabídne také workshopy, přednášky a školení!

Vývojář 3D tiskáren Josef Průša

Vývojář 3D tiskáren Josef Průša

Doména 3D tiskáren

Celý podnik nese jméno po jejím zakladateli – Josefu Průšovi. Ten od roku 2009 navrhuje a staví 3D tiskárny, které se dají částečně replikovat, tzn. tisknout součástky na další tiskárny. A to nese své ovoce. Firma vyváží circa šest tisíc 3D tiskáren měsíčně!

Jak si Průšovy 3D tiskárny vedou ve světě?

Průšovy 3D tiskárny sbírají skvělé recenze a ocenění po celém světě! Original Prusa i3 MK2 se stala vítězem 3D Printer Shootout 2017 a 2018 v prestižním americkém časopisu Make. A po více než rok je hodnocena jako nejlepší 3D tiskárna v žebříčku 3Dhubs.com Trends. MK2S je také nejlepší 3D tiskárnou roku 2018 v kategorii „Pracant“ v Průvodci 3Dhubs.com. Zde získala skóre 9.3, což je nejvíce ze všech testovaných tiskáren!

Zdroje: Text/Foto: prusa3d.cz, josefprusa.cz

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru