3D tiskárna z mobilu za 2 500 Kč

Na 3D tiskárně se dá vytisknout, co vás jen napadne. Nečetli jste náš nedávný článek o tom, jak si na ní šikovný student vyrobil rovnátka? Jediný problém spočívá v ceně. Pořád ještě jsou to vesměs velké a drahé stroje. Nicméně jeden startup ze San Francisca vymyslel 3D tiskárnu pro smartphone, která vás přijde asi na dva a půl tisíce korun.

3D tiskárna OLO používá fotopolymerní pryskyřici, která se vytvrdí pod světlem z obrazovky telefonu. Princip je totožný s jinými 3D tiskárnami – pryskyřice se lije na sebe ve vrstvách, každá je vytvrzena zvlášť.

Malý přístroj funguje na čtyři AA baterie, které vydrží asi na 100 tisknutí. Dá se využít s mnoha chytrými telefony libovolných velikostí a značek včetně nejnovějších a velkých iPhone 6s+ a Galaxy A7. Celé je to strašně jednoduché. Tiskárna je složená jen ze sedmi plastových dílů, čipu, motoru a baterií. Vyladit tuhle jednoduchost trvalo asi dva roky.

olo

OLO dokonce umožňuje sdílet svůj zážitek z tisknutí na sociálních sítích, podělit se o své návrhy a konzultovat s ostatními nápady na výrobky.

V současné době sbírá OLO peníze na Kickstarteru, požadovanou částku však již dávno překročili. Odhadují, že první tiskárny by mohly dojít k zákazníkům během září letošního roku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru