3D tiskárna vytvoří 10 malých domů za 24 hodin

Nová 3D tiskárna by měla zlepšit chátrající životní podmínky v čínských vesnicích. V čínských městech je příjem až třikrát vyšší než na venkově, přičemž tento rozdíl se neustále zvětšuje. Dokonalá 3D tiskárna, kterou vynalezl po dvanácti letech Ma Yihe, představuje řešení této situace. Během 24 hodin vyrobí 10 přízemních, samostatně stojících domků, přičemž jeden vyjde na méně než 5 000 dolarů (cca 125 000 Kč).

Náklady na stavbu domu prostřednictvím 3D tiskárny jsou minimální a současně je tato technologie šetrná k životnímu prostředí. K výrobě se nepoužívají cihly a malta, ale používá se cement vyrobený ze stavebního odpadu. Domy se pyšní tepelnou stabilitou.

2_3D-printed-house-750x400

Domy, které vznikly pomocí 3D tiskárny.

Technologie 3D tisku se ve světě vyvíjí poměrně rychle. Pomáhá snižovat finanční a environmentální náklady. V loňském roce dvanáctiletý chlapec měl jako první implantované obratle v páteři, které byly vyrobené právě 3D tiskárnou.

3_3D-printed-house

Jeden takový dům vyjde na méně než 5 000 dolarů.

Tiskárna je 6,6 metrů vysoká a 10 metrů široká. Prvních deset vyrobených domů bude sloužit jako kancelářské prostory v malém městě nedaleko Šanghaje. Tato tiskárna by mohla změnit budoucnost především čínským vesničanům, kteří na realizaci nových obytných domů nemají finanční prostředky. Předpokládá se, že v následujících letech budou vznikat z 3D tiskáren městská panoramata.

4_3D-printed-house

Prozatím poslouží ke kancelářským účelům.

Zdroj / Foto: The Plaid Zebra

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru