3D tiskárna, kterou financovala NASA, vyrobí celou pizzu

V loňském roce NASA financovala plán jednoho muže postavit 3D tiskárnu, která bude vyrábět potraviny pro kosmonauty. A nyní spatřil světlo světa první prototyp, který dokáže vyrobit celou pizzu. Ačkoliv vzhledově pizza nevypadá ještě příliš dobře, muž stojící za projektem jménem Anjan Contractor, hodlá design jídla z tiskárny ještě zdokonalovat.

NASA nabídla společnosti Systems and Material Research Corporation, ve které pracuje strojní inženýr Anjan Contractor, celkem 125 tisíc dolarů na vývoj 3D tiskárny potravin. Ve videu můžete vidět 3D tiskárnu v akci, jak na těsto dá kečup a sýr. Výroba takové pizzy trvá asi 70 minut.

3d-printed-nasa-pizza-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Výsledkem sice není kulinářské umělecké dílo, ale toto jednoduché jídlo by mohlo nahradit konzervy a zmražené či sušené potraviny, které astronauti konzumují ve vesmíru.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru