Dnes vyšlo 1 článků

3D tisk jako nový začátek pro sociálně slabé

3D tisk jako nový začátek pro sociálně slabé

Jsou moderní technologie prospěšné? Na první pohled to vypadá, že jsou moderní výdobytky vyrobené pro fascinaci veřejnosti nebo jen záležitostí pro extrémně bohaté lidi. Nicméně někdy se najdou světlé momenty, kdy je moderní technologie nápomocná i pro sociálně znevýhodněné občany. Například v Mexiku využili 3D tisk k výstavbě čtvrti pro 50 sociálně slabých rodin.

Ve spolkovém státě Tabasco v Mexiku se nyní vystavuje čtvrť, která je vytvořena speciálně pro sociálně slabé rodiny. Při výstavbě se používá snad nejrychlejší a nejjednodušší metoda stavby a sice 3D tisk. Projekt patří pod záštitu společnosti Fuseproject, který patří designérovi ze Švýcarska Yvesi Béharovi. Sám zakladatel projektu a současně jeho designér vidí veliký potenciál v řešení životních situací chudých rodin či jedinců. Béhár spolupracuje s neziskovou organizací New Story. Projekt obnáší vybudování celkem 50 ti budov. Extrémní rychlost je jednou z hlavních výhod projektu, protože rodiny potřebují pomoc prakticky okamžitě. Stavba jednoho domu trvá pouhých 24 hodin.

Nejprve proběhne stavba samotné konstrukce domu. 3D tisk použitě beton, který bude speciální tryska tvarovat předem určené podoby. A nakonec se zasadí okna s dveřmi a postaví se střecha. Dům bude se bude rozkládat na ploše 46,5 metrů čtverečných. Tiskárna, která bude dům tisknout se jmenuje Icon Vulcan.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.52.42

Domy nebudou rodinám poskytovány zcela zdarma. Jeden dům bude stát v přepočtu 460 korun. Rodiny na něj dostanou hypotéku s nulovým úrokem. Znamená to pro ně nový začátek. Doma splácení je vypočtena na 7 let. Nyní jsou dle informací postaveny 2 domy. Plánovaná čtvrť s 50 ti domy bude vystavěna do konce příštího roku.

Zdroj, foto: newstorycharity.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru