3D pero Renegade recykluje PET lahve

Renegade je pero, které recykluje plastové lahve a umožňuje z nich tvořit krásné 3D kresby a sochy podle vlastní fantazie. Podobná zázračná tužka už sice existuje, ale Renegade je inovativní v tom, že používá jako náplň PET lahve, které máme všichni doma.

Nápad na Renegade se zrodil proto, že náplně do 3D tiskáren jsou stále docela drahé. Takhle se navíc chrání životní prostředí – recykluje se plastový odpad.

3d-print-bottle-pen-designboom-06-copy-818x387

Náplň do 3D pera si vyrobíte doma

Součástí pera Renegade je ruční plastový řezač lahví s názvem Chupacut. Umí nařezat z PET lahví proužky o šířce 3,6,9 nebo 12 mm a ty pak přesně pasují do pera.

3d-print-bottle-pen-designboom-04-copy-818x453

Do pera se dají kromě proužků z PET lahví použít také standardní náplně pro 3D tiskárny, nylonová, PLA, ABS a další vlákna. V peru se roztaví (tepota je nastavitelná od 50°C do 320°C) a rotující šroub vytlačí hmotu tryskou ven.

3d-print-bottle-pen-designboom-01-818x545

Renegade zrovna sbírá peníze na Kickstarteru. Uběhlo teprve pár dní kampaně a cílová částka už je téměř vybraná. Nedivíme se, nápad je to excelentní.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru