3D pero „kreslí“ dřevo, měď i bronzové sochy

Speciální 3D pero, které nese název 3Doodler Pro, dokáže kreslit dřevo, měď i bronzové sochy. Tento unikátní nástroj funguje jako hybrid 3D tiskárny a horké lepicí pistole. Taví tyčinky konkrétního materiálu a vyrábí z nich trojrozměrné objekty. Zabudovaný ventilátor výsledné objekty chladí, aby si zachovaly svůj tvar. Tvůrci doufají, že tato nově vznikající technologie bude inspirovat generaci designérů a architektů.  

V roce 2013 se objevila první verze pera 3Doodler, která byla velice úspěšná v rámci kampaně na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Cílem kampaně bylo vybrat 500 tisíc dolarů, přičemž tato hranice byla pokořena hned první den. Speciální pero získalo celkem 2,3 milionů dolarů. A nyní společnost představuje profesionální model, který má tuto oblast posunout na vyšší úroveň, protože náplň pera může tvořit celá řada materiálů (nylon, polykarbonát, plast, dřevo, bronz či měď).

3Doodler-PRO-Media-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Pero 3Doodler Pro obsahuje nástroje, které kontrolují rychlost, teplotu a ventilátor při práci. LCD displej zobrazuje teplotu, takže umělec má kontrolu nad podrobnostmi svých výtvorů. Sada obsahuje náhradní přenosnou baterii.

Unikátní pero 3Doodler Pro se bude prodávat za 249 dolarů. K dispozici bude ve vybraných kamenných obchodech a e-shopech.

3Doodler-Pro-Designs-Wide-1-1020x546

Zdroj: Inhabitat

3Doodler-PRO-Vase-1020x610

Zdroj: Inhabitat

3Doodler-PRO-Controls-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru