Dnes vyšlo 15 článků

30 anime, která byste měli vidět a nejsou (pouze) pro děti

To, že něco je animované, neznamená, že je to pro děti. Nevěříte? Tak se podívejte na těchto 30 anime. A radši si nedělejte  žádné plány, protože tyto anime vám zaberou vážně hodně času.

1. Attack on Titan

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hra o trůny, The Walking Dead
Stručný popis: Lidé jsou těsně před vymřením, protože byli málem vyhubeni lidožroutskými obry. Aby se zachránili, tak postavili města s extrémně vysokými zdmi. Ale nyní byla tato zeď zničena a lidstvo musí bojovat o přežití…

attack_on_titanFunimation

2. Berserk

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hra o trůny, 300: Bitva u Thermopyl, jakákoliv pořádná řežba
Stručný popis: Vadí vám krev? Pokud ano, tak toto anime přeskočte. Jedná se totiž o jedno z těch brutálnějších anime z období středověku.
berserkMadman Entertainment

3. Big O

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Batman, Smrtihlav, velcí roboti
Stručný popis: Vemte milionáře ne nepodobného Batmanovi, dejte mu velkého robota a nechce ho bojovat proti ostatním robotům. Přidejte k tomu záhadu, proč každý ve městě ztratil paměť a vznikne vám tato zábavná podívaná.
big oAnimax

4. Claymore

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hra o trůny, 300: Bitva u Thermopyl, středověké bitky
Stručný popis: Rytířky hledají a zabíjí příšery v tomto alternativním středověkém světě. Vzhledem k velké míře násilí není vhodné pro mladší publikum.
claymoreMadhouse

5. Cowboy Bebop

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Firefly, Blade Runner, Pátý element
Stručný popis: Vemte tu nejlepší noirovku, co jste kdy viděli a umístěte ji do vesmíru. To celé doplňte důvtipem a kvalitním jazzovým soundtrackem. Cowboy Bebop nepatří mezi klasiku jenom čirou náhodou.
cowboy_bebopSunrise

6. Darker than Black

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Ztraceni, Akta X nebo jiné mysteriózní sci-fi seriály
Stručný popis: Příběh plný vražd a špionáže ve světě, kde se otevřely brány do nebe a pekla, díky čemu někteří lidé získali zvláštní schopnosti.
darker_than_blackFunimation

7. Death Note

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hannibal, Stoupenci zla, Orphan Black
Stručný popis: Středoškolský student se dostane k zápisníku, který zabije kohokoliv, jehož jméno je do něj vepsáno. Když začne zápisník používat jako nástroj k zabíjení zločinců, řekněme, že věci se trochu zvrtnou.
death_noteMadhouse

8. Fate/Zero

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Alias, král Artuš, magie a fantasy
Stručný popis: Každých 60 let skupina čarodějů vyvolá velké hrdiny z minulosti, jako například Gilgameše nebo Alexandra Velikého, aby navzájem proti sobě bojovaly. Má to velmi propracované souboje. A navíc je zde plno skvělých ženských postav!
fate_zeroufotable

9. FLCL

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Wonderfalls, Řekni, kdo tě zabilVenture Bros, obrovští roboti
Stručný popis: FLCL má jenom 6 dílů, a jsme za to rádi. Hlavní postavou je totiž teenager, kterému z hlavy vylézají monstra a chtěji zničit město. A nad městem je obrovská žehlička. Že vám to nedává smysl? No nám taky ne, ale přesně o tom to je.
flclGainax

10. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hanebný pancharti, Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, Harry Potter, steampunk
Stručný popis: Hlavními postavami jsou bratři Elricové, 2 teenageři, kteří mají schopnost ovládat alchymii. Jednoho dle ale poruší jediné pravilo alchymie – „abyste něco získali, musíte dát věc stejné hodnoty“. Proto se snaží získat kámen mudrců, aby vše napravili. Ale nejsou jedinými, co o něj stojí…
fullmetal_alchemist_brotherhoodSquare Enix

11. Fushigi Yuugi

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Letopisy Narnie, Percy Jackson: Zloděj blesku
Stručný popis: Roztomilá romance mezi středoškoláky, kteří mohou skákat mezi dimenzemi pomocí magické knížky, kterou našli ve školní knihovně.
fushigi_yuugiStudio Pierrot

12. Gantz

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Městečko Twin Peaks, Akta X, Temný případ
Stručný popis: Toto anime začíná netradičně – „smrtí“ dvou hlavní postav. Nicméně místo smrti byli teleportovány do místnosti, kde je černá koule jménem Gantz nutí zabíjet mimozemšťany. Akorát si dejte pozor, je všeobecně známo, že poslední epizoda diváky pěkně nasere.
gantzGantz

13. Hellsing

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hellsing, Blade, období 2. světové
Stručný popis: Upíři, náckové a apokalypsa. Ale nebojte se, právě díky tomu Hellsing patří mezi ty nejlepší anime. Akorát pozor, nejedná se o typický moderní upíří příběh.
hellsingGainax

14. Hunter x Hunter

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Indiana Jones, Lovci pokladů
Stručný popis: Z obyčejného příběhu hledání ztraceného otce se stane městská mafiánská detektivka, drama, videohra ohýbající realitu. Nejedná se o pouhé vítězství odvážných – po celou dobu sledování budete mít strach, jestli vaše oblíbené postavy přežijí.
hunter_x_hunterMadhouse

15. Kill la Kill

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Sailor Moon, Power Rangers
Stručný popis: Začíná to jako typická hrubé, tak nějak sexistické anime, kde studenti bojují, aby byli populárními. Ale poté se to trochu zvrtne a stane se z toho něco mnohem temnějšího a zajímavějšího.
kill_la_killTrigger

16. Mirai Nikki

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Hunger Games, Buffy, přemožitelka upírů, Prolhané krásky
Stručný popis: 12 lidí získá mobilní telefony, které dokáži předvídat blízkou budoucnost. Ale má to jeden háček – jsou poté nuceni se navzájem zabíjet. A poslední přeživší se stane Bohem.
future_diaryAsread

17. Neon Genesis Evangelion

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Pacific Rim – Útok na Zemi, obrovská teenagerovská úzkost, mindfuck
Stručný popis: Nikdy jste neviděli takovýto příběh s velkými roboty. Vlastně jste nikdy neviděli nic podobného. Nemá cenu do toho nějak krátce zasvěcovat, ale v zásadě je to o teenagerovi, který se musí dostat do velkého robota, aby mohl zabíjet Anděly. A ti možná pocházejí z nebe.
neon_genesis_evangelionGainax

18. Ouran High School Host Club

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Secret Life of the American Teenager, Nešika, The Carrie Diaries
Stručný popis: Jedná se o typickou středoškolskou komediální sérii. Nicméně kromě smrtících hlášek a absurdních situací se zde objevují obavy o vlastní budoucnost či další strasti. To dodává anime mírnou nadčasovost a vážnost.
ouran_high_school_host_clubBones

19. Paranoia Agent

Doporučujeme, pokud se vám líbí: American Horror Story, Městečko Twin Peaks, Temný případ, psychologický thriller
Stručný popis: Na první pohled to vypadá, že se jedná o pouhou sbírku příběhů. Časem se ale dozvíte, že všechny postavy a vedlejší linie spolu úzce souvisí a odhalí mnohem větší zápletku, kterou nikdo nečekal. Je to hrůzostrašné v tom dobrém slova smyslu.
paranoia_agentMadhouse

20. Planetes

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Gravitace, Star Trek
Stručný popis: V zásadě se jedná o komedii z pracovního prostředí v blízké budoucnosti. Hlavními postavami je banda vesmírných popelářů, která zajišťuje, že okolím mohou bez problémů létat vesmírné lodě. Je to vtipné, ale zároveň se postupně dovídáme příběhy jednotlivých postav, které už tak zábavné nejsou.
planetesSunrise

21. Puella Magi Madoka Magica

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Buffy, přemožitelka upírů, Vlčí mládě, Upíří deníky
Stručný popis: Představte si ten nejroztomilejší, nejpotrhlejší animovaný seriál o magických dívkách, co existuje. Poté, díl co díl, tomu přidávejte na vážnosti, dokud z toho nebude něco vážně epického.
puella_magi_madoka_magicaShaft

22. Rurouni Kenshin

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Když Harry potkal Sally, samuraje, hodně akce
Stručný popis: Jsou zde příběhy o potulných samurajích a pak tu je Rurouni Kenshin, který je na mnohem vyšší úrovni. Navíc je to pěkný romantický příběh.
rurouni_kenshinStudio Gallop

23. Samurai Champloo

Doporučujeme, pokud se vám líbí:The Boondocks, alternativní historie, samurajové, hip-hop
Stručný popis: Hlavními postavami jsou zde potulní samurajové. Ale to je to jediné, co je zde úplně normální. Samotný příběh se sice odehrává v období Edo v Japonsku, ale zároveň jsou zde i prvky moderní americké hip-hopové kultury. Beatbox, graffiti, baseball. To všechno tu je.
samurai_champlooManglobe

24. Serial Experiments: Lain

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Akta X, Matrix, noir
Stručný popis: Kde končí realita a začítá virtualita? Na to se snaží přijít toto kyberpunkové anime, které je až děsivě nadčasové – pochází z konce minulého století.
serial_experiments_lainTriangle Staff

25. Soul Eater

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Harry Potter, Hunger Games
Stručný popis: Banda studentů chodí na akademii, jejímž ředitelem je smrťák s kosou. Je to akční, komediální, trochu temné a pokud vás neodradí na první pohled divná kresba, tak se vám to bude líbit.
soul_eaterBones

26. Space Dandy

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Firefly, Pátý element, Armáda temnot
Stručný popis: Jedná se o komediální vesmírné anime od režiséra, který se podílel na Cowboy Bebop. Už i to samo o sobě značí, že se jedná o kvalitu. Rozhodně se při sledování zasmějete.
space_dandyBones

27. Steins;Gate

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Na Hromnice o den více, Osudový dotek, Věčný svit neposkvrněné mysli
Stručný popis: Banda nerdů nechtěně udělá ze svoji mikrovlnky stroj času a poté musí zastavit svět před třetí světovou válkou. Jo a to všechno musí udělat tak, aby neskončili v alternativní realitě, kde neexistují.
steins_gate5pb.

28. Tengen Toppa Gurren Lagann

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Den nezávislosti, Velká ryba, Báječná léta, velcí roboti, epické činy
Stručný popis: Napsali bychom, že toto anime je epické, ale to by mnoho jeho fanoušků urazilo. Ze začátku to vypadá jako malý boj o planetu, ale později to dosáhne obrovských rozměrů. A je zde snad největší robot, co se kdy v anime objevil.
tengen_toppa_gurren_lagannGainax

29. The Eccentric Family

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Veronica Mars, komedie s příjemnou atmosférou
Stručný popis: Částečně komedie o nefunkční rodině, částečně teenagerovské drama a částečně mysteriózní anime. Samozřejmě je zde plno postav a komplikovaná zápletka.
the_eccentric_familyP.A. Works

30. Trigun

Doporučujeme, pokud se vám líbí: Deadwood, Perníkový táta, dobrodružné příběhy
Stručný popis: Máte rádi westerny? Pak budete milovat Trigun. A jestli je nemusíte, tak to nevadí, stejně budete Trigun milovat. Ze začátku to vypadá jako obyčejná komedie, ale časem to zvážní.
trigunMadhouse

zdroj: buzzfeed.com

Komentáře

Nahoru