Dnes vyšlo 15 článků

3 věci, které o Googlu musíte vědět

3 věci, které o Googlu musíte vědět

Existuje mnoho věcí spojených s Googlem, které jsou pozoruhodné. Vzhledem k velikosti společnosti je to docela samozřejmé. Je však potom velmi těžké vybrat ty nejpozoruhodnější. O mnohých faktech si mluví, s některými se setkáváme denně, takže si je ani neuvědomujeme.

1. 10x na Měsíc a zpět

Google při tvorbě Street View map zmapoval více než 8 milionů km silnic. Zhruba stejnou vzdálenost bychom urazili, kdybychom se vydali 10x na Měsíc a zpět.

2. 100 milionů gigabytů

Vyhledávací index Googlu má velikost více než 100 milionů gigabytů. Počítače společnosti se také stále učí. Rozpoznávají slova naskenovaných knih, dokonce i když jsou špatně čitelná, a stávají se tak čím dál chytřejšími. Při získávání nových slov z knih pomáháte určitě i vy. Google totiž převzal projekt reCAPTCHA. Jistě znáte to klasické opisování kódu z obrázku. Jako běžný uživatel v takovém obrázku dostanete opsat dvě slova z knih. Jedno z nich už je Googlu známé, druhé ho naučíte.

reCAPTCHA - způsob, jak se Google učí novým slovům.

reCAPTCHA – způsob, jak se Google učí novým slovům.

3. Neznalost HTML

Domovská stránka Googlu je tak prázdná, protože vedoucí společnosti kdysi dávno pořádně neuměl HTML. A zůstalo to tak dodnes. V jednoduchosti je přece krása.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru