Dnes vyšlo 15 článků

3 tipy pro výběr správného emailu

3 tipy pro výběr správného emailu

Přemýšleli jste vůbec někdy nad tím, co je to správný email? Lehce zapamatovatelná emailová adresa, kterou nezapomenete a nemusíte si ji nikam zapisovat? Email, který když řeknete někomu cizímu, ihned si jej zapamatuje? Že ne? Tak potom právě Váš email nemusí být v pořádku a právě Vám na něj nemusí chodit úplně všechny zprávy, které mají, respektive měly. V tomto článku se zamyslíme nad výběrem té nejlepší emailové adresy pro Vás samotné a řekneme si něco k emailu všeobecně.

Napsat tento článek mne napadlo po telefonátu s klientem, který mi diktoval svoji emailovou adresu a já následně jemu tu moji. Jelikož jsme oba měli emaily poměrně složité, bylo těžké po telefonu vůbec sdělit, jak emailová adresa zní. Navíc klient nebyl zrovna v IT vzdělaný a něco jako Gmail.com [džímejl] mu neříkalo vůbec nic a bylo jen na mě, jak mu to vysvětlím. Zamyslel jsem se tedy nad výběrem lepší emailové adresy, jelikož toto byla doslova noční můra každého “ajťáka na telefonu”. Pojďme si k tomu něco říci.

1. Kupte si svůj vlastní email

Různé hostignové společnosti nabízí tuto službu velice levně a já ji řadím jako tu nejlepší. Jelikož se jmenuji Jirka Rostecký, vystupuji pod přezdívkou Mr. Atsor, složitě se mi vysvětloval význam slova “atsor” a hodně lidí si jej pletlo s “astor”. Což jsou dva jiné významy. Nejlepší emailové adresy jsou podle mého názoru ty, které jsou například ve tvaru jmeno@prijemni.tld, tedy třeba jirka@rostecky.cz. Nemáte-li příliš složité jméno, určitě to druhá strana na telefonu uvítá a ještě se bude divit, jaký to máte krásný email.

2. Vyberte si jednoduché slovo

Nechcete-li si kupovat ihned svoji doménu, můžete zvolit něco jednoduchého a zdarma dostupného. Například Seznam.cz nabízí email @email.cz, který je jednoduše zapamatovatelný, uvedete li před něj něco lehce zapamatovatelného. Například moje přezdívka “atsor” se plete s “astor” a toho se musíte vyvarovat. Jednoduché jsou například email s názvem nějakého zvířete (pes1, tygr007…), nějakého vyznání (slavista01, banikovec99…), slavné osobnosti, či postavičky (dr.house09, avril16…) a podobně.

3. Využijte svoje jméno

Stejné jako bod dvě bych doporučil i výběr emailu pomocí svého jména. Je-li jednoduše zapamatovatelné, určitě se bude líbit email ve tvaru jmeno@email.tld, jmeno.prijmeni@email.tld, prijmeni@email.tld a další. Samozřejmě to vždy není jednoduché a problémy nastanou u těch, co se jmenují například Nový, Veselý a podobně. Nebo u těch, u kterých se plete písmenko za písmenko a například místo “Rostecký” lidé píší “Roztecký”, aby to nebylo tak lehké.

Možná se Vám to zdá jako banální článek napsaný na ještě banálnějším problému, ale uznejte, že když Vám někdo bude diktovat složitý email po telefonu nebo někde v tramvaji, určitě se hodí mít na jazyku nějaký lehce zapamatovatelný a mimořádný email. Je to přeci naše vizitka.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru