3 nejlepší programy pro správu složek, které musíte vyzkoušet

3 nejlepší programy pro správu složek, které musíte vyzkoušet

Souboroví manažeři patří do základní softwarové výbavy počítače – většinou nahrazují neohrabané průzkumníky v základní instalaci OS. Jejich nabídka je opravdu pestrá, těch nejšikovnějších je ovšem jen několik. Pomocí nich zrychlíte svou práci na PC. V dnešním článku vám představíme trojici (podle nás) nejlepších.

Total Commander

Stále nejlepším správcem souborů je díky svým vlastnostem, rozšiřitelnosti a ovladatelností proslulý Total Commander. Běžné funkce na vytváření, úpravy, kopírování, přemisťováni nebo mazání souborů a složek doplňují funkce jako hromadné přejmenovávání, rozdělování a šifrování souborů, práce s archivy, porovnávání souborů, synchronizace obsahu složek, či FTP klient. Velice oblíbený je i z důvodu jednoduchého a přehledného uživatelského rozhraní, které je přeložené do češtiny, podpory ovládání pomocí klávesových zkratek, systému oblíbených složek a prací se složkami. Velká síla Total Commanderu je i v doplňkových modulech, které rozšiřují jeho funkce. Jedná se například o vypalování CD/DVD, práci s ISO obrazy, čtení e-mailů, přehrávání multimedií, atd. Velkou nevýhodou je, že ho můžete dle licenčních podmínek bezplatně používat pouze 30 dní – nicméně i po uplynutí této doby je plně funkční. V žádném případě vás však ale nenabádáme k porušování licenčních podmínek programu.

Download: https://www.ghisler.com/

FreeCommander

Jedná se o další velice oblíbený souborový manažer, který nabízí podobné funkce jako Total Commander. Podstatným rozdílem ale je, že je k dispozici zcela zdarma. Nabízí samozřejmě všechny potřebné funkce pro práci se soubory a složkami a navíc řadu dalších zajímavých nástrojů. Nechybí například hromadné přejmenovávání,souborů, jejich rozdělování a spojování, trvalé smazání souboru, synchronizace složek, porovnávání souborů, či FTP klient. České uživatelské rozhraní nabízí bohaté možnosti různých způsobů zobrazení souborů a složek či nastavení vlastních klávesových zkratek. Narozdíl od Total Commanderu neumožňuje rozšíření funkcí pomocí doplňkových modulů.

Download: https://www.freecommander.com/

Unreal Commander

Tohoto souborového správce můžete rovněž využívat zcela bezplatně, stačí jen projít velmi jednoduchým procesem vygenerování bezplatného klíče pro odemknutí všech funkcí programu. V nabídce jsou všechny nezbytné funkce pro práci se soubory a složkami, včetně rozdělování a spojování, hromadného přejmenovávání, trvalého smazání, atd. Mezi Doplňkovými funkcemi najdeme také FTP klienta a možnost práce se síťovými jednotkami. Zajímavostí je hned několik předpřipravených vzhledů uživatelského rozhraní. Ovládání již však není natolik uživatelsky přívětivé, navíc je potřeba doinstalovat češtinu.

Download: https://x-diesel.com/

Vyzkoušeli jste tyto programy? A můžete nám nějaké další doporučit?

Komentáře

Nahoru