Dnes vyšlo 15 článků

3 nejkrásnější zahrady podle National Geographic

Zahradničení je po celém světě dosti oblíbenou činností a unikátní díla, která mohou díky tomu vzniknout, jsou nedocenitelná. Vybrali jsme (resp. National Geographic) tři nejlepší na celém světě, které by měl určitě každý věrný zahrádkář alespoň jednou navštívit.

Zahradničení je pro někoho vášní, za kterou by položil svůj život. Naopak, pro některé lidi je to jen ztráta času. Avšak poměrně velké množství úspěšných lidí, kteří ve světě něco znamenají, se této činnosti věnuje. A nestojí za tím až natolik vášeň, ale spíše určitá dávka duševního klidu. Možná se to nezdá, ale zahradničení vás dokáže uklidnit a (jak se říká) “dát do pohody”. Nejenže je váš výsledek na první pohled viditelný, ale dá vám to i pocit toho, že jste něco dokázali. I v tom může být právě zahradničení neskutečný prožitek a záliba mužů a žen.

Ať už na svém záhonku pěstujete zeleninu či jiné rostlinstvo, máte být na co hrdí. V poslední době se opravdu málo lidí dokáže pochlubit produktivní zahrádkou. Řada restaurací (především na jihu) má dokonce vlastní skleníky a zahrady, odkud každý den berou nejčerstvější zeleninu, kterou následně dávají svým hostům. Výsledek opravdu stojí za to, a proto se zřejmě v těchto zemích rodí kulinářská esa oboru.

Bavíme se tu však jen o klasických “domácích” zahrádkách, ale nesmíme zapomenout na ty udržované, do kterých přijdou denně stovky návštěvníků. A vzhledem k tomu, že zahrada je jakýsi kus přírody, spadá to i pod “moc” National Geographic, kde vybrali těch 5 nejhezčích.

Klasika. Není se čemu divit, že právě na prvním místě jsou zahrady francouzkého Versailles. Tento zámek si dokonce žádá unikátních zahrad, kde se ještě v minulém století procházeli urození pánové a dámy a trávili tam svá ničím zajímavá odpoledne.

versailles_garden

 Od Francie pryč. Na druhém místě se umístila Anglie, která je svými zahradami též známá ve světě. Angličané jsou na své zahrady po právu hrdí. Nyní však k Národní botanické zahradě v Kew, která se rozporstírá na více jak 130 hektarech. Když stojíte u ní, vypadá to jako velký skleník. Jamile vkročíte do vnitř, objevíte nový svět.

kew_gardens

 U Británie zůstaneme, tentokrát tu máme irské zahrady “Powerscourt Gardens”, které se nesou v duchu stylu 18. století. Jen dodám, že se rozpostírají na 19 hektarech a naleznete tam řadu zajímavých rostlin. Také lze porovnat nejrůznější typy zahrad –  italské/japonské. Pro zajímavost lze navštívit zvířecí hřbitov (“Pets cementery”).

powerscourt_gardens

 Chcete také takovou zahradu? Tak si připravte obrovskou sumu, protože každá legrace něco stojí. Netvrdím, že zahradničení je nejlevnější, ale rozhodně taková realizace zahrad je poměrně náročnou finanční položkou. Přejeme hodně úspěchů a do přicházející sezóny velkou úrodu!

Pokud chcete vědět více o realizaci zahrad (resp. nějaký způsob, jak naštvat souseda až moc peknou zahradou), doporučujeme navštívit Pragoflora.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru