9 200 lidí má stavět nový kampus Applu

9 200 lidí má stavět nový kampus Applu

Ačkoliv se Apple v poslední době setkává s různými těžkostmi, elán do dalšího rozvoje mu to rozhodně neubírá. Nyní plánuje postavit obří kampus, podobný vesmírné lodi. Jeho stavba má přinést práci na tři roky celkem 9 200 lidí.

To stojí v 82stránkové zprávě o ekonomickém dopadu, který pro Apple vypracoval Keyser Marston Associates. Stavba by měla vzniknout v okrese Santa Clara, kde má Apple hlavní sídlo, a po dokončení by měly kanceláře postačit pro 7 000 zaměstnanců. Tím se personál Applu zvýší na 23 400 lidí.

A co víc, Apple plánuje, že díky svým výdajům a výdajům svých zaměstnanců se v okrese vytvoří až 41 000 pracovních míst. Nový kampus navíc přivede do státní pokladny více než 32 milionů dolarů ročně na dani z majetku a společnost navíc investuje dalších 66 milionů dolarů do úprav nejbližšího okolí kampusu.

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/04/apple-campus-jobs/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/04/apple-campus-jobs/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru