26letá podnikatelka vysvětluje, proč nemohla přijmout práci v Googlu

Liz Wessel, CEO a spoluzakladatelka startupu WayUp, věděla, že nakonec chce být stejně podnikatelkou. To je důvod, proč v posledním ročníku vysoké školy odmítla nabídku práce ve společnosti Google.

„Skutečně jsem měla o práci zájem, ale kdybych ji vzala, stejně bych za dva roky odešla, protože jsem chtěla založit společnost,“ řekla Liz Wessel.

Jako studentka na univerzitě v Pensylvánii založila vlastní společnost na akademické půdě, pracovala jako velvyslankyně areálu Anheuser-Busch a během léta pracovala v marketingovém týmu společnosti Google.

„Za to léto jsem ráda. Získala jsem ty nejlepší zkušenosti. Pracovala jsem s brilantními lidmi. Všechno to bylo docela fantastické.“

Právě díky všem těmto zkušenostem Liz přišla na to, že chce vytvořit produkt, který by pomáhal vysokoškolákům získat zaměstnání. Zároveň chtěla získat více zkušeností v tech společnostech, jako je Google. Když dostala nabídku práce, byla sice nadšená, ale takovou práci by brala pouze na dva roky.

„V té době jsem věděla, že chci za dva roky založit společnost. Byla jsem neoblomná a byla jsem konceptem skutečně nadšená.“

V současné době podnikatelka působí jako CEO online platformy, která spojuje vysokoškoláky s volnými pracovními místy.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru