26 pater jenom pro LinkedIn: Sociální síť si pronajímá za 560 milionů dolarů nové prostory

26 pater jenom pro LinkedIn: Sociální síť si pronajímá za 560 milionů dolarů nové prostory

Sociální síť LinkedIn si jako další velké společnosti dopřála trošku toho zaslouženého luxusu a stěhují se! Novými prostory pro tuto známou sociální síť bude jedna z nejvyšších budov San Francisca. Na pronájem celé budovy museli však sáhnout dosti hluboko do peněženky, neboť jenom pronájem stál 560 milionů dolarů.

Nové prostředí, nové kanceláře – to je pro každou firmu docela dobrá a osvěžující změna, což je poměrně příjemná zpráva pro řadu zaměstnanců. A právě toto se nyní stalo známé společnosti SalesForce, která před nedávnem podepsala pro ně důležitou smlouvu k pronájmu kancelářských prostor v jedné z nejvyšších budov v San Franciscu. Celkově za tento pronájem společnost mimochodem zaplatila 560 milionů dolarů. A kdo se do nového chystá? Nám všemi známá sociální síť, která spojuje lidi, kteří mají chuť žít a pracovat – LinkedIn.

222-Second-Hero-San-Francisco-CA-thumb-400x668-22537

Hluboko do peněženky?

Novým „teritoriem“ se stane připravovaný sklený mrakodrap o velikosti 26-ti pater, který se nachází ve čtvrti zvané South of Market, kde mimo LinkedInu sídlí i další globálně známé společnosti jako Dropbox, Lyft, Indiegogo nebo Foursquare. Avšak LinkedIn se pořádně obul do svých bot (a hrábl do peněženky)! Nepronajmul si jenom určitou část budovy, ale rovnou celou. Takže nyní budova, která dokáže pojmout až 2500 zaměstnanců, bude pod ochrannou rukou jedné z „top“ sociálních sítí, kterou je právě již několikrát zmiňovaný LinkedIn.

glasstowers05

Mountain View se však nevzdají

Společnost však nechce opouštět svoji centrální budovu, která se nachází v kalifornském Mountain View, takže v ní i nadále zůstane s účelem být jako jejich hlavní sídlo.

Nadšený starosta

Vraťme se však k San Franciscu, kde před několika hodinami o uzavření této důležité smlouvy informoval i místní starosta Edwin Lee. San Francisco tak získalo na svém pomyslném profilu na svoji stranu další globální firmu. “… San Francisco ideálním domovem pro společnost, která spojuje lidi hledající vhodná pracovní místa, a jsem rád, že LinkedIn rozšiřuje zde svoji přítomnost,” uvedl starosta Lee.

Zdroj: worldpropertychannel

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru