25 nejchytřejších žen na Twitteru

25 nejchytřejších žen na Twitteru

Ann Charles, zakladatelka a generální ředitelka Brandfog, dala dohromady 25 nejvýznamnějších žen z podnikání, politiky, zpráv a inovací, které mají velký potenciál na Twitteru a které byste proto měli sledovat.

Jako žena generální ředitelka často hledám na Twitteru jiné ženy, se kterými bych se mohla spojit.

Kámenem úrazu na Twitteru může být problém najít lidi, kteří tweetují o věcech, které jsou pro vás zajímavé. V jakémkoliv oboru jsou obvykle nejvíce sledovány pouze známé osobnosti. Přesto klíčem k získávání toho nejlepšího z Twitteru je najít jehlu v kupce sena. Najít nové, ne příliš známé tváře. Může být přece vzrušující objevovat lidi a komunity, kteří se zajímají o stejné zájmy a záliby jako vy.

Od té doby, co i moje práce zahrnuje angažování se na Twitteru, jsem pověřena i výběrem lidí, které budu sledovat, kteří vedou obohacující diskuze týkající se hlavních marketingových trendů. Součástí tohoto procesu je najít ty nejvlivnější lidi, ale i nepatrné neznámé tváře. A vzhledem k tomu, že ekosystém Twitteru stále roste, je stále větší výzvou tyto nové, unikátní a zajímavé zdroje informací najít.

S pocitem obdivu jsem se rozhodla zveřejnit seznam některých z nejvíce okouzlujících žen, které jsem na Twitteru našla. Jedná se o 25 žen, které zvládají své diskuze držet na úrovni inteligentních obchodních lídrů. Utvrdí vás v přesvědčení, že i ženy mohou perfektně zastávat tyto pozice.

Seznam je sestaven z žen ze širokého spektra oborů, profesí a zeměpisných oblastí. Tyto ženy přinášejí nové vize a svěží pohled na sociální, hospodářská, obchodní, filantropická a další důležitá témata. Nebyly vybrány podle firem, státní příslušnosti nebo jména. Záleželo na tom, kdo poskytuje překvapivé poznatky, kdo mění perspektivu, kdo svými tweety soustavně zlepšuje náladu. Seznam je ale zjevně neúplný, protože se do něj opravdu nevešly všechny důležité ženy na Twitteru.

1. Christiane Amanpour @camanpour

 

amanpour

Christiane Amanpourová je jako jedna z nejznámějších televizních novinářek velmi významným uživatelem Twitteru. Nabízí novinky z oblasti světových konfliktů a poskytuje jedinečný rozhled nad politickým a světovým děním.

2. Genevieve Bell @feraldata

bell

Genevieve Bell je ředitelkou interakce a zkušeností výzkumu v laboratořích Intelu. Žije v Austrálii u zrodu nových technologií. Mezi její speciality patří etnografie, antropologie, uživatelské zkušenosti, kulturní vzory, sociologicko-technické záležitosti a technologický vývoj a inovace.

3. Simone Brummelhuis @thenextwomen

brummelhuis

Simone Brummelhuis žije v Londýně. Je zakladatelkou a generální ředitelkou magazínu The Next Women Business a bojuje za posílení postavení žen v podnikání. Prostřednictvím Twitter účtu své společnosti tweetuje tipy, lekce a trendy, které pomáhají ženám i nadále úspěšně podnikat v podnikatelském světě plném mužů.

4. Chelsea Clinton @ChelseaClinton

clinton

Chelsea Clinton je neúnavnou zastánkyní zdravého, vyrovnaného a bezpečného světa. Je také zvláštním korespondentem pro NBC News a velmi aktivní v nadaci Clinton Foundation.

5. Amy Cosper @EntMagazineAmy

cosper

Amy Cosper je šéfredaktorkou podnikatelského časopisu Entrepreneur magazine. Velmi dobře rozumí tomu, jak řídit podnikatelský záměr, a překypuje rovněž nadšením a kreativitou. Díky svým žurnalistickým kořenům a zájmu v tech světě zásobuje podnikatele špičkovými nápady. Cosper své publikum upozorňuje na nástroje a tipy, které jsou pro rostoucí ale i začínající firmy zásadní.

6. Laurie David @Laurie_David

david

Laurie David je producentkou, spisovatelkou a obhájkyní environmentálního prostředí. Na Twitteru přináší nadšení a odhodlání k různým otázkám ohledně životního prostředí a potravin. Podílela se na řadě projektů včetně například Fed Up, dokumentárním filmu, který zkoumá příčiny a dopady dětské oebzity. Její knihy o vaření The Family Dinner: Great Ways to Connect with Your Kids, One Mea lat a Time a The Family Cooks, budou publikovány v květnu příštího roku. Laurie také vystupovala v Show Oprah Winfrey, Googd Morning America a The Today Show.

7. Caterina Fake @Caterina

fake

Caterina Fake je inovátorkou, podnikatelkou, zakladatelkou Flickru a Hunch a členem představenstva Ensy. Píše pro Wired a Bloomberg Businessweek. Je také zakladatelkou Findery, webu, který vám pomůže objevovat svět kolem sebe. Tweetuje o nejnovějších digitálních zprávách, technologiích a vlastních názorech, vášních a zájmech.

8. Diana Farrell @Farrell_Diana

farrell

Diana Farrel je světovým lídrem a zakladatelkou společnosti McKinsey. Často je hlavním řečníkem na hlavních amerických a celosvětových konferencích, zastávala také pozici zástupce asistenta hospodářské politiky prezidentu Obamovi. Je autorkou a spoluautorkou několika knih a článků pro akademické časopisy. Zaměřuje se na vytváření účinnější a efektivnější vlády, integraci technologických řešení a inovací.

9. Marina Gorbis @Mgorbis

gorbis

Naruba Girbus je výkonnou ředitelkou Ústavu pro budoucnost. Vede také program Technology Horizons se zaměřením na inovace, nové technologie a sociální organizaci. Pracovala se staovkami organizací v oblasti businessu, školství, státní správy a filantropie. Narodila se a vyrůstala na Ukrajině, vidí věci z globálního hlediska. Velmi se zajímá o to, jak jsou nové technologie schopné dát lidem možnost spojit se spolu.

10. Kelly Hoey @jkhoey

hoey

Kelly Hoey je spoluzakladatelkou a generální ředitelkou Women Innovate Mobile, investorskou a členkou představenstva několika startupů. Věří, že v době sociálního podnikání, je přínosem podnikání na webu. Sledujte ji, pokud chcete číst tweety s inspirujícím obsahem a tweety informující o dění na mnoha průmyslových akcích a konferencích.

11. Janet Hanson @janethanson

hanson

Janet Hanson je zakladatelkou a generální ředitelkou společnosti 85 Broads. Ženami po celém světě je uznávána pro své jedinečné názory, odhodlání a schopnosti. V 85 Broads vybudovala celosvětovou komunitu 30 000 žen. Dříve pracovala pro Goldman Sachs a jako první žena v historii firmy byla povýšena na ředitelku prodeje. Je také členem představenstva Forbes.

12. Rosabeth Moss Kanter @RosabethKanter

kanter

Rosabeth Moss Kanter je profesorkou na Harvardu, kde vyučuje business, a autorkou nebo spoluautorkou 17 knih. Vede harvardskou univerzitní skupinu pro vytváření inovací. Její tweety se skládají z inspirativních myšlenek a článků o tom, jak uspět v podnikání a stát se lepším vůdcem.

13. Andrea Kerzner @AndreaKerzner

kerzner

Andrea Kerzner má hluboký závazek k umění. Je generální ředitelkou projektu Lalela. S pomocí studentů a dárců ze Spojených států se zaměřovala na umění a vzdělávání dětí v Africe. I dnes v tom v rámci projektu Lalela pokračuje. Věří, že síla umění a hudby může pomoci jednotlivcům vyrovnat se s konflikty a překonáním chudoby. Sledujte ji, pokud chcete mít přehled o nejnovějších trendech v oblasti umění a vzdělávání.

14. Alice Korngold @alicekorngold

korngold

Alice Korngold je generální ředitelkou Korngold Consulting. Je známá pro své myšlenky o obchodním vedení, nevládních organizacích a neziskových společnostech. Její kniha A Better World, Inc.: How Companies Profit by Solving Global Problems bude vydána letos na podzim. Tweetuje o nejnovějších zprávách, obchodním vedení a obecně businessu.

15. Lucy P. Marcus @lucymarcus

marcus

Lucy P. Marcus je generální ředitelkou Consulting Venture Marcus, profesorkou na IE Business Schools a členkou představenstva Reuters. Je známá pro svou náročnou konvenční moudrost, která se projevuje uvnitř i mimo zasedací místnosti. Je považována za jednoho z nejdůležitějších myšlenkových vůdců a nedávno byla za své myšlenky dokonce od Thinkers50 Future i oceněna. Je také pravidelným přispěvatelem pro Harvard Business Review, Bloomberg Businessweek, Huffington Post a mnoho dalších.

16. Rita Gunther McGrath @rgmcgrath

mcgrath

Rita Gunther McGrath je profesorkou na Columbia Business School a celosvětově uznávanou odbornicí, schopným řečníkem a autorkou mnoha obchodních strategií a inovací. V roce 2011 byla uznána jako jedna z nejlepších 20 manažerských myslitelů globální cenou Thinkers50. Je rovněž uznávána jako jedna z nejlepších profesorů obchodní školy. Tweetuje své názory na novinky v obchodním průmyslu a technologické novinky.

17. Susan McPherson @susanmcp1

mcpherson

Susan McPherson je ředitelkou globálního marketingu ve Fentonu. Je pravidelným přispěvatelem pro Harvard Business Review a Forbes, často radí technologickým startupům. Tweetuje o inovacích ve vědě a technologiích.

18. Nilofer Merchant @nilofer

merchant

Nilofer Merchant je autorkou, firemní ředitelkou a mluvčí. Píše pro Harvard Business Review a je jedním z nejuznávanějších myšlenkových vůdců v oblasti obchodu a podnikání. Je známá jako „Jane Bond inovací“ a vizionářka CNBC, tweetuje o technologiích, obchodním vedení i politice.

19. Jacqueline Novogratz @jnovogratz

novogratz

Jacqueline Novogratz je zakladatelkou a generální ředitelkou Acumen Fund, organizace, která „mění způsob, jakým se svět dívá na chudobu“. Je uznávanou advokátkou. Je mluvčí Clinton Global Initiative a byla uznána The Daily Beast jako jeden z 25 nejchytřejších lidí desetiletí. Tweetuje o nejnovějších zprávách z rozvojových zemích zaměřených na překonání extrémní chudoby pomocí vzdělání a inovací.

20. Maria Popova @brainpicker

popova

Maria Popova pochází z Bulharska, je editorkou Brain Pickings, blogu, který pokrývá široký okruh kulturních témat: historie, aktuální dění, obrazové a textové dokumenty z minulých desetiletí. V roce 2012 byla jmenována jako jeden ze 100 nejkreativnějších lidí v podnikání. Tweetuje o nejzajímavějších zprávách z politiky, kultury a umění.

21. Maria Poveromo @mariapoveromo

poveromo

Maria Poveromo je senior ředitelkou sociálních médií a analytikem vztahů s veřejnosti u Adobe. Je zodpovědná za řízení strategie na sociálních sítích a ovlivňuje vztah v rámci společnosti. Vytváří organizační plány pro mediální aktivity po celém světě. Sdílí náhledy na své programy, identifikuje nejnovější digitální i sociální trendy pro podnikání.

22. Jennifer Preston @JenniferPreston

preston

Jennifer Preston byla první redaktorkou o sociálních sítích pro New York Times. Píše o sociálních sítích, politice, státní správě, podnikání a životě. Než se objevila tam, působila v New York Newsday. Získala řadu ocenění za investigativní reportáže. Tweetuje novinky na sociálních sítích a oblíbené články z New York Times.

23. Zainab Salbi @ZainabSalbi

salbi

Zainab Salbi je zakladatelkou a bývalou generální ředitelkou společnosti Women for Women International. Je aktivistkou za světový mír a ženská práva. Byla oceněna prezidentem Clintonem a nominována jako jedna z největších hrdinek 21. století. The Guardian, Newsweek a Daily Beast ji jmenovali jako jednu ze 100 nejlepších žen. Sledujte ji pro zprávy, statistiky a názory ohledně humanitárních krizí a toho, jak můžete přispět k tomu, aby se svět stal lepším místem.

24. Katie Jacobs Stanton @KatieS

stanton

Katie Jacobs Stanton je zodpovědná za mezinárodní rozšíření Twitteru. Její tým je zodpovědný za rozšíření Twitteru mimo území Spojených států. Prezident Obama ji také jmenoval na nově vytvořenou pozici. Dříve byla také v Google a v Yahoo!.

25. Elizabeth Warren @Elizabethforma

warren

Americká senátorka Elizabeth Warren je vášnivou uživatelkou Twitteru. Dříve byla profesorkou na Harvard Law School a založila americký Úřad pro finanční ochranu spotřebitelů. Napsala řadu vědeckých prací a také pracovala jako asistentka prezidenta a zvláštní poradce ministra financí. Pravidelně tweetuje o politických novinkách.

Zdroj: FastCompany

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru