Dnes vyšlo 15 článků

První nákladní vozy Semi společnosti Tesla budou dodány do Pepsi již v prosinci

První nákladní vozy Semi společnosti Tesla budou dodány do Pepsi již v prosinci

Podle tweetu generálního ředitele Elona Muska zahájila Tesla výrobu dlouho očekávaného nákladního vozu Semi a plánuje jej začít dodávat společnosti Pepsi do 1. prosince. Společnost vyrábějící nealkoholické nápoje si objednala 100 těchto elektrických dopravních vozidel v prosinci 2017.

Tesla slibuje, že Semi dokáže zrychlit z 0 na 60 km/h za 20 sekund, i když je “plně naložený”, a udržet “rychlost na úrovni dálnice i v prudkých stoupáních”. Slibuje také, že za 30 minut bude možné dobít až 70 % dojezdu 300 nebo 500 mil. A podle Muska je řízení “super zábavné”.

Před rokem 2022 bylo zpráv o polovině projektu poměrně málo. V květnu Tesla začala přijímat rezervace a vybírat zálohu 20 000 dolarů, v srpnu Musk uvedl, že verze nákladního vozu s dojezdem 500 mil se začne dodávat letos. V srpnu byly rezervace uzavřeny. Podle agentury Reuters si vozy Tesla Semis předobjednaly také společnosti jako UPS a Sysco.

Tesla sice splnila Muskův nedávný slib o dodávkách, ale společnost není zrovna známá dodržováním termínů. Její na spotřebitele zaměřený Cybertruck byl několikrát odložen – Musk říká, že jej máme očekávat v roce 2023, stejně jako druhou generaci Roadsteru, která byla ohlášena spolu se Semi, původně plánovanou na rok 2020, poté na rok 2022.

Je tu také technologie plnohodnotného samořízení Tesla, kterou Musk sliboval již několik let; v současné době je tato funkce ve fázi beta. Při ohlášení Tesla uvedla, že Semi bude mít alespoň částečně autonomní řízení, ačkoli v současné době o něm na webových stránkách vozu nejsou žádné informace.

Zdroj, foto: vice.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru