Oběd s Warrenem Buffettem se vydražil za neuvěřitelných 19 milionů dolarů

Oběd s Warrenem Buffettem se vydražil za neuvěřitelných 19 milionů dolarů

Anonymní zájemce zaplatil rekordních 19 milionů dolarů za soukromý oběd s legendárním investorem Warrenem Buffettem. Prodej byl součástí 21. ročníku aukce oběda s Buffettem, která se konala ve spolupráci s eBay a sanfranciskou neziskovou organizací Glide Foundation, jež se zabývá bojem proti chudobě, hladu a bezdomovectví.

Podle tiskové zprávy začala dražba 12. června částkou 25 000 dolarů a skončila v pátek částkou 19 000 100 dolarů od anonymního zájemce.

Letošní obrovská částka je více než čtyřnásobkem vítězné nabídky 4 567 888 dolarů z roku 2019 – poslední aukce před přerušením kvůli pandemii Covid-19. Vítězem roku 2019 se stal podnikatel v oblasti kryptoměn Justin Sun.

Tajemný výherce se může těšit na soukromý oběd s Buffettem a až sedmi hosty ve Smith & Wollensky Steakhouse v New Yorku.

Bohužel pro ambiciózní investory, kteří doufají v překonání letošního rekordu, je letošní ročník “mocného oběda” s Buffettem poslední. Každoroční aukce vynesla společnosti Glide více než 53 milionů dolarů.

“Jménem organizace GLIDE a těch, kterým sloužíme, děkuji Warrenu Buffettovi za jeho neochvějnou štědrost, partnerství a obětavost a za jeho neuvěřitelný příspěvek k našemu poslání,” uvedla v tiskové zprávě prezidentka a generální ředitelka organizace Karen Hanrahanová.

Aukci poprvé zahájila zesnulá Susie Buffettová v roce 2000. Od roku 2003 aukci spravuje společnost eBay.

“Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že poslední Power Lunch Warrena Buffetta překonal náš dosavadní rekord ve výši vybraných prostředků, přičemž veškerý výtěžek podpořil úsilí organizace GLIDE vytvářet cesty z krize a měnit životy,” uvedl v tiskové zprávě generální ředitel společnosti eBay Jamie Iannone.

Zdroj, foto: edition.cnn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru