Dnes vyšlo 15 článků

Oblek Gravity Industries rychle dostane zdravotníka na vzdálené místo nehody. Letecký oblek „Iron Man“, který jsme poprvé viděli v roce 2017, může být realističtější, než jsem si dříve mysleli. Vynálezce Richard Browning a jeho společnost Gravity Industries prokázali, že může být životaschopnou možností, jak rychle získat lékařskou pomoc obětem v odlehlých oblastech. Browning ve spolupráci s britskou Great North Air Ambulance Service (GNAAS) doletěl k simulované nehodě na odlehlém horském místě za pouhých 90 vteřin, což je zlomek času.

Čím dříve se záchranář dostane k oběti, tím dříve ji dokáže stabilizovat a přivolat vrtulník nebo jinou pomoc. „Myslíme si, že tato technologie by mohla umožnit našemu týmu dostat se k některým pacientům mnohem rychleji než kdykoli předtím,“ řekl provozní ředitel GNAAS Andy Mawson. „V mnoha případech by to zmírnilo pacientovo utrpení. V některých případech by jim to zachránilo život.“

https://www.youtube.com/watch?v=gtvCnZqZnxc

Jet pack využívá mikrotrysky poháněné leteckým palivem nebo naftou, které jsou namontovány na pilotových pažích a zádech, s head-up displejem zobrazujícím klíčové údaje, jako je směr a zbývající palivo. Browning řekl, že riziko požáru je minimální, protože palivo není nijak zvlášť výbušné nebo hořlavé, a v případě mechanické poruchy zůstává relativně blízko země.

I když byl test úspěšný a vypadal neuvěřitelně cool, může chvíli trvat, než uvidíme záchranáře jet packů. Gravity’s model má letovou dobu pouhých 5-10 minut, vyžaduje vysoce specializovaný trénink a vyžaduje dostatečnou kondici, aby letec unesl svou váhu na rukou. Obleky nejsou levné, Browning jeden nedávno prodal za 438 000 dolarů. Přesto je to zlomek ceny vrtulníku, včetně pilotů, paliva a údržby, Gravity pracuje na tom, aby byly obleky levnější a snadněji použitelné. “Viděli jsme potřebu.” Co jsme nevěděli jistě, je, jak to bude fungovat v praxi,“ řekl Mawson. “No, teď jsme to viděli a je to, upřímně řečeno,

úžasné.”

Zdroj, foto: engadget.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru