Dnes vyšlo 15 článků

Virgin Galactic prodá letenky do vesmíru od 450 000 dolarů za místo

Virgin Galactic prodá letenky do vesmíru od 450 000 dolarů za místo

Společnost uvedla, že bude mít tři spotřebitelské nabídky: jedno sedadlo, balíček pro více míst a celoletový výkup. Společnost Virgin Galactic zahájila prodej pro veřejnost, aby si mohla koupit letenku do vesmíru, s cenami sedadel začínajícími na 450 000 dolarech.

Společnost Virgin ve čtvrtek uvedla, že činí pokrok směrem k zahájení výnosových letů v příštím roce. Bude prodávat jednotlivá sedadla, balíčky a celé lety. Branson se vznesl 88 km nad pouští v Novém Mexiku ze vzdálené základny Virgin Galactic, kde vyvíjí a testuje své lety do vesmíru pro cestující. Stal se tak prvním ze soutěžících „miliardářských vesmírných baronů“, mezi které patří Elon Musk ze SpaceX, který se oficiálně kvalifikoval jako astronaut v USA, i když uprostřed kritiky, že jejich peníze a úsilí by mohly být lépe vynaloženy na řešení nesčetných problémů na Zemi. V červnu společnost Virgin Galactic obdržela od amerického regulačního úřadu pro bezpečnost letectví souhlas s letem lidí do vesmíru. Prodeje se zpočátku otevřou významné společenské vrstvě lidí. Společnost uvedla, že bude mít tři spotřebitelské nabídky: jedno sedadlo, vícemístný balíček a celoletový výkup.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos uskutečnil svůj vlastní raketový let jen pár dní po Bransonovi, což znamenalo novou éru ve vesmírné turistice poháněné konkurencí mezi miliardáři. SpaceX Elona Muska se již stalo klíčovým partnerem americké vesmírné agentury NASA. Další vesmírný let společnosti Virgin Galactic je naplánován na konec září v Novém Mexiku s italským letectvem.

Zdroj, foto: theguardian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru