Dnes vyšlo 15 článků

Vydával se za Apple podporu a získal nahé snímky stovek žen

Vydával se za Apple podporu a získal nahé snímky stovek žen

Muž z Kalifornie se přiznal ke čtyřem zločinům. Naboural se do tisíce účtů iCloud ve snaze ukrást a sdílet nahé obrázky žen. Muž se přiznal k vydávání se za zástupce zákaznické podpory Apple a přiměl je, aby mu poskytli své přihlašovací údaje k Apple ID.

Podle federálních úřadů, soudních dokumentů a vyšetřování FBI získal čtyřicetiletý Hao Kuo Chi přístup k fotografiím a videím nejméně 306 obětí a vybudoval sbírku 620 000 fotografií a 9 000 videí, které poté sdílel na svém Dropboxu účtu.

Vyšetřování odhalilo, že Chi vystupoval jako technická podpora a byl schopný proniknout do účtů iCloud a ukrást fotografie a videa. Vydával se za „iCloudRipper4You“ a často vyhledával oběti na základě žádostí jiných lidí. To znamená, že Chi obdržel žádost o vloupání se do něčího účtu iCloud a poté se k této osobě přiblíží pod rouškou zaměstnance podpory Apple.

V soudních listech FBI identifikoval dvě adresy Gmailu, které Chi používal k navádění obětí ke změně jejich přihlašovacích údajů na iCloud: „applebackupicloud“ a „backupagenticloud“. FBI uvedla, že ve dvou účtech našla více než 500 000 e -mailů, včetně asi 4700 s ID uživatelů iCloud a hesly, která byla odeslána Chi. Chi souhlasil, že přizná svou vinu. Za každé obvinění mu může hrozit až pět let vězení.

Ve všech případech byly ukradené obrázky bezpečně uloženy na serverech iCloud společnosti Apple, přičemž majitelé účtů předávali přihlašovací údaje v iluzi, že Chi byl zaměstnancem společnosti Apple. K žádnému porušení bezpečnostních systémů Apple iCloud nedošlo. Jako vždy je důležité nikdy neposkytovat své přihlašovací údaje na iCloud a ve svém účtu povolit dvoufázové ověřování, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu.

Zdroj, foto: 9to5mac.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru