23letý chlapec odešel z vysoké školy a otevřel první kavárnu s robotem

Třiadvacetiletý Henry Hu denně vypije v průměru pět káv, a tak nesnáší, když musí v kavárně čekat ve frontě. Z tohoto důvodu si otevřel vlastní podnik v San Franciscu, v němž milovníci kofeinového moku budou čekat pouze pár sekund. O vše se totiž stará neuvěřitelně rychlý robot.

Cafe X je první robotem obsluhovaná kavárna v USA, která přijímá objednávky zákazníků prostřednictvím tabletů umístěných u kiosku. Samozřejmostí je, že kávu robot vyrábí z čerstvě namletých zrn z místních farem.

Robot provádí předdefinovanou sadu pohybů, například že má šálek zpod dávkovače na mléko přesunout k oknu, kde stojí zákazník. Během jedné hodiny je schopen připravit 100 až 120 šálků kávy, záleží na složitosti objednávky. Zákazníci si mohou vybrat značku kávy i množství mléka.

Henry Hu říká, že není žádný znalec kávy či odborník na robotiku. Nápad vybudovat Cafe X dostal během studia techniky a podnikání na univerzitě Babson College. Oslovil přes internet programátory z Hongkongu. Původní dotace 100 tisíc dolarů mu nestačila na realizaci projektu, a tak musel prodat i automobil.

V současné době Henry Hu jedná s několika tech společnostmi v San Franciscu, které chtějí mít kiosky Cafe X ve svých kancelářích.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru