Dnes vyšlo 1 článků

První komerční let do vesmíru v hodnotě 1,2 miliardy korun. Tři účastíci poletí zdarma

První komerční let do vesmíru v hodnotě 1,2 miliardy korun. Tři účastíci poletí zdarma

Elon Musk se díky SpaceX dostal do vedení v žebříčku nejbohatších lidí na světě pro rok 2020. Musk se netají tím, že konkuruje NASA. Lítání do vesmíru a možnost obývání jiné planety je pro Muska tak vzrušující, že již tento rok podnikne první komerční let do vesmíru. Musk překonává všechna tvrzení, že do vesmíru se mohou podívat jen speciálně vyškolení astronauti. 

Hlavním poslání SpaceX je podnikání komerčních letů do vesmíru. Ti nebohatší smrtelníci si budou moci dopřát zážitek, který si předtím mohli dopřát jen profesionálové. Země je již člověku malá a tak se přirozeně začal zabývat tím, co je nad ní – nekonečný vesmír. Dovolená na na tropickém ostrově už bude ztrácet své kouzlo. Stojíme u zrodu zcela jiných zážitků, které si v historii obyčejný smrtelník dopřát nemohl. Elon Musk si jde za svým a vždy svého dosáhne. Komerční lety do vesmíru už nejsou jen myšlenkou a vzdáleným cílem, je to nevyhnutelná skutečnost.

Letošní rok se do dějin zapíše jako rok, kdy se na oběžnou dráhu poprvé vydalo komerční plavidlo. Velitelem prvního vesmírného výletu bude Jared Isaacman – americký podnikatel a vášnivý letec. Jeho mise se jmenuje Inspiration4 a poletí v lodi s názvem Crew Dragon. Spolu s miliardářem poletí ještě 3 šťastlivci, jejich jméno ale není známo. Isaacman se rozhodl, že tyto 3 místa obsadí vybranými jedinci z obyčejné veřejnosti – náklady jim zcela zaplatí. Isaacman je známž svou pomocí s veřejnou sbírkou pro Dětskou výzkumnou nemocnici Svaté Jude v Ma01SPACEX2-superJumbomphisu. Jedno místo daruje představiteli nemocnice, přesněji představitelce, jejíž jméno však není zatím známo.

 

Zbylá místa Isaacman vylosuje. Pokud přispějete do veřejné sbírky jakoukoliv částkou, budete do slosování zařazeni. Nicméně účast má určitá omezení. Musíte být občanem Spojených států amerických, být vysocí méně než 2 metry a nevážit více jak 113 kilogramů. Samozřejmostí je pak projít fyzickým a psychickým testem. Vybraní amatérští astronauti budou vylosování 28. února.

Jedna „letenka“ vyjde na 1,2 miliardy korun. Po oběžné dráze se budou turisti pohybovat 8 dní.

Zdroj, foto: nytimes.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru