Dnes vyšlo 15 článků

Instagram: bude odstraněn počet lajků pod fotkou?

Instagram: bude odstraněn počet lajků pod fotkou?

Instagram. Sociální síť, která zaznamenala enormně velký vzestup a získala na oblíbenosti jako žádná jiná. Přitom na ní jde o pouhé obrázky. Ano, sdílení pouhých obrázků bylo prvotním záměrem sociální sítě. Jenže časem se z nevinného záměru, který měl uživatele umělecky obohatit, se stala honba uživatelů za počtem lajků a followerů, čímž si uživatelé měří popularitu.

Je jasné, že předhánění uživatelů v počtu lajků a followerů, který často převyšoval počet obyvatel země, ve které onen uživatel bydlí, musí skončit. Většina z nás by ale pravděpodobně neřekla, že se tomu zamezí tak rychle, a ještě tomu bude zamezovat sama sociální síť Instagram. Jde o to, že instagramová platforma zamezí zobrazování počtu lajků (srdíček) pod fotkou. „Veřejnost“ tak nebude vědět, kolik lajků fotka má a nebude se moci s uživatelem předhánět a stále usilovat i větší popularitu.

Lajky a followeři si mnozí uživatelé často kupovali. I teď jsou ochotni platit reálnými penězi za nereálná čísla zobrazující se na jejich online profilu. Instagram chce posílit prvotní záměr a nechce, aby se z Instagramu stalo měřítko na popularitu skutečných lidí. Tento zákrok může mít dopad na influencery.

Novinka nebude zavedena okamžitě a globálně. Nejprve proběhne testování, které se uskuteční v Kanadě. Po testování novinky se bude rozšiřovat do celého světa. Počet lajků bude stále možné dohledat, ale uživatelé si budou muset manuálně spočítat jednotlivé uživatele, kterým se fotka líbí. Strůjci Instagramu mají na paměti problém v případě influencerů a budou se snažit ho nějakým způsobem vyřešit. Jedná se stále o projekt, jehož funkčnost se bude muset zdokonalovat.

Zdroj, foto: techcrunch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru