23 letý zaměstnanec Googlu žije v dodávce na parkovišti před firmou a ušetří tak 90 % svých příjmů

Třiadvacetiletý Brandon zamířil z Massachusetts do Bay Area v polovině května, neboť začal pracovat jako softwarový inženýr ve společnosti Google. Nicméně, předražený byt v San Franciscu vyměnil za levnější bydlení. Zvolil netradiční obydlí a nastěhoval se do dodávky s téměř 12 metry čtverečními.

Brandon začal pracovat ve společnosti Google v loňském roce, přičemž původně žil v nejlevnějším apartmánu se dvěma ložnicemi. V apartmánu bydleli čtyři lidé. Jedna noc vyšla čtyři lidi na 65 dolarů za noc (cca 1 625 Kč). Měsíční nájemné tedy činilo 2 000 dolarů (cca 50 000 Kč).

gettyimages-486234020

Pracuje v Googlu, ale bydlí v dodávce, aby ušetřil.

„Uvědomil jsem si, že platím horentní sumy za apartmán, ve kterém jsem bydlel a skoro vůbec jsem v něm nebydlel,“ řekl Brandon. „Je opravdu těžké dávat tolik peněz na bydlení. Nemůžete si nic našetřit na budoucnost. A s tím jsem se opravdu nedokázal smířit.“

jpg

Koupil si dodávku, ve které bydlí v areálu Googlu.

Brandon, který byl ve společnosti Google původně na stáži, dostal nabídku na plný pracovní úvazek. S příchodem pracovní smlouvy si koupil také dodávku Ford, která ho vyšla na 10 000 dolarů (cca 250 000 Kč). Nehledal žádný luxus a dodávka Ford s téměř 200 tisíci najetými kilometry mu vyhovovala.

Jeho fixní náklady činí 121 dolarů na měsíc (cca 3 100 Kč). Nepoužívá elektřinu a jeho účet za telefon platí Google.

„Ve skutečnosti nevlastním nic, co bych musel mít zapojené v elektřině,“ vysvětluje Brandon. „Vůz má několik vestavěných stropních světel a mám lampu reagující na pohyb, kterou používám v noci. Mám také malou baterii, kterou si nabíjím v práci. Tuto baterii potom používám k nabíjení mobilu. Můj pracovní notebook vydrží celou noc a opět ho nabíjím v práci.“

Brandon má ve svém „bytě“ postel, prádelník a věšák na šaty. Kromě toho mu zde nechybí ani vycpaná zvířata. A to je vše.

obr

Nic víc Brandon nepotřebuje.

Co se týče stravy a sprchování, vše mu nabízí akademická půda společnosti Google. Snídá, obědvá a večeří v práci, sprchuje se ve firemní tělocvičně po tréninku každé ráno.

Malé náklady znamenají velké úspory: „Jdu si za svým cílem a uspořím 90 % nákladů. Peníze putují na splacení dluhu na studentských půjčkách.“

Brandon má celkem studentské půjčky ve výši 22 434 dolarů (cca 560 850 Kč). Během čtyř měsíců zaplatil 16 449 dolarů.

„Odhaduji, že bych během následujících šesti měsíců mohl dluh splatit,“ říká Brandon.

Jelikož ušetří nemalou částku na nájemném, může si dovolit večeřet v příjemných restauracích. Vychutná si San Francisco mnohem více, než kdyby bydlel v bytě.

Dodávku parkuje na okraji areálu společnosti Google. Do práce mu cesta trvá několik sekund. Nemusí tedy sedět hodiny v zácpách na silnicích v San Franciscu.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru