22letý podnikatel z Madagaskaru vyhrál 25 tisíc dolarů v byznys soutěži

Heritiaina Randriamananatahina je 22letý madagaskarský podnikatel působící v zemědělství. Aby se stal úspěšným podnikatelem, musel opustit školu, když byl v šesté třídě. V letošním roce vyhrál cenu Anzisha, kterou udělují akademie The African Leadership Academy a organizace MasterCard Foundation.

Soutěž, do které se hlásí podnikatelé z celé Afriky, se konala už šestým rokem. Čítala více než 550 podnikatelů z 32 afrických zemí. Vítěz ceny Anzisha získal 28 tisíc dolarů, podnikové poradenství, přístup k odborníkům a kontakty pro podporu dalšího udržitelného růstu obchodu.

Většina soutěžících působila v zemědělství, stejně jako Randriamananatahina. Tento mladík zvítězil se svou společností Fiombonana, což je zemědělsko-zpracovatelský podnik vyrábějící mléčné výrobky a cukrovinky. Společnost používá pro výrobu svých produktů výhradně madagaskarské suroviny a zároveň zvyšuje počet pracovních míst v zemi, neboť najímá místní farmáře.

„Teď, když jsem vyhrál, budu investovat do svého vlastního vzdělání a starat se o svou firmu,“ řekl Randriamananatahina.

Mezi další oceněné patří 21letý Yaye Souadou ze Senegalu, který získal 15 tisíc dolarů, a 19letý N’guessan Koffi Jacques Oliver z Pobřeží slonoviny, který získal 12,5 tisíce dolarů. V letošním ročníku soutěže byl zemědělský sektor nejsilnější.

Zdroj: Black Business

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru