Dnes vyšlo 15 článků

22letá dívka pracovala jako plavčice, ale nakonec vybudovala úspěšnou firmu

Alli Madison v 18 letech pracovala za minimální mzdu jako plavčice ve svém rodném městě. Ale tuto práci nenáviděla, a proto se jednoho dne rozhodla na Googlu vyhledat, jak vydělat peníze online.

Narazila na stránku Fiverr, což je online tržiště, kde lidé mohou koupit či prodat talent. Objednat si například můžete někoho na vytvoření webových stránek, napsání tiskové zprávy či vytvoření doodle karikatury. Ceny jsou poměrně nízké a začínají na 5 dolarech.

Alli našla inzerát, že kupující zaplatí 5 dolarů někomu, kdo vytvoří video o tom, co ho zaujalo.

 „Tak jsem udělala za 5 dolarů video, ve kterém jsem vykládala o tom, co mě zajímá,“ řekla Alli.

Uvědomila si, jedním videem vydělala tolik, co za hodinu na brigádě. Od té doby se začala věnovat tvorbě videa, přičemž se vypracovala z natáčení amatérskou kamerou k produkci videa v profesionálním studiu. Dnes má Alli 22 let a založila si vlastní marketingovou agenturu.

Záleží to den ode dne, ale Madison většinou vytváří 10 videí denně.

Alli říkala, že to vyžaduje pečlivé hospodaření s časem, aby udržela krok s objednávkami, které přicházejí. Když se Alli vzbudí, trvá asi hodinu, než napíše skripty pro videa, která v daný den bude vytvářet. A poté zamíří do studia, kde se pustí do tvorby videí.

Když skončí natáčení, Alli zamíří domů vše upravovat. Když zrovna neupravuje videa, pokračuje ve psaní.

8 111 recenzí dokazuje, že práce mladé dívky je téměř dokonalá. Alli reaguje na zprávy či žádosti během hodiny. Je to pro ni něco jako závislost. I když je na nákupech, stále sleduje zakázky na serveru Fiverr přes telefon.

Se svými recenzemi si vybudovala dobrou pověst, a proto se objevuje mezi nejlepšími uživateli na Fiverr.

Alli je díky práci přes Fiverr kreativnější a příležitostně se dostává k věcem, které skutečně miluje. Například natáčela video o vaření pro Cook Social.

Anebo natáčela video o cvičení pro cvičební pomůcky Foam Rollers na Amazonu.

„Miluji svobodu a flexibilitu,“ řekla Alli. „Mít kontrolu nad svým životem je ten nejlepší pocit. Jako osoba samostatně výdělečně činná mám plnou kontrolu nad svým příjmem. Někdy se vzbudím ale vystresovaná. Lidé na mě čekají, musím dokončit objednávky. I když vše dokončím, je stále co dělat v daný den. Nemůžu si jen tak odjet na dovolenou.

Alli vystudovala vysokou školu a má více času věnovat se své vlastní marketingové společnosti. Doufá, že najme více lidí, zvýší kvalitu svých filmů a troufne si i na větší projekty.

„Je velice těžké najít lidi, kteří umí číst, mluvit a dobře vypadat před kamerou,“ řekla Alli.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru