21letý mladík vymyslel kondom na víno

Otevřeli jste si včera v noci láhev dobrého vína, ale zůstala ještě z poloviny plná? Velké množství kyslíku chuť vína zabíjí. Ale naštěstí existuje šikovný gadget, který zachová drahocennou chuť. Stačí rozbalit speciální kondom, navléknout ho přes hrdlo otevřené láhve a víno si zachová svou ojedinělou chuť a vůni.

S tímto nápadem přišel 21letý Mitchell Strahan. „Proč nepoužívat kondom?“ pomyslel si, když jeho matka přišla domů z večeře s poloprázdnou láhví vína. A právě na hrdlo láhve dala sáček s gumičkou, aby víno neztratilo svou chuť. Kreativní mladík vybral přes crowdfundingový portál Kickstarter.com téměř 10 tisíc dolarů. Tato částka byla dostačující, aby začal rozvíjet a rozšiřovat svůj geniální nápad. O ochranu vína mají zájem dokonce vinice v Austrálii, Španělsku a Francii.

S kondomem je možné uskladnit otevřenou láhev i naležato. V balení je 10 či 25 kusů kaučukových kondomů, přičemž každý se dá použít dvakrát. Nespornou výhodou je, že tato ochrana je adaptibilní, a tak se může používat také na láhve piva a limonád.

Zdroj: Kickstarter, Share a Bottle

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru