21 tipů, triků a cheatů pro Pokémon GO

Pokud chcete být nejlepší, obsadit všechny arény ve městě a nasbírat všechny Pokémony, musíte vědět, jak na to. Chce to trošku přemýšlet a využívat všeho, čeho využít jde. My vám poradíme, jak na to.

Přinášíme 21 tipů a triků, které dali dohromady zkušení hráči Pokémon GO. Poradí vám, jak správně hrát Pokémon GO a jak v tom být nejlepší.

1. Navštěvujte parky s několika PokéStopy

Pokémoni se sice dají najít všude, ale nejvíc jich je v obydlených oblastech. Dobrá místa na lov představují centra měst, ale ještě lepší jsou pak parky – obzvlášť parky s více PokéStopy. Tam totiž doplníte Pokébally a můžete na ně připojit lákadlo (Lure Modul)

2. Lovte ve skupině

Když se objeví Pokémon, většinou se ukáže všem a mohou ho chytit všichni v okolí. Z toho důvodu je lepší lov ve dvojicích nebo ve skupinách. Nejen že je to zábavnější, ale hlavně pokryjete větší plochu a zobrazí se vám víc Pokémonů.

3. Lovte v noci

V Česku se toho asi nemusíte až tolik bát, ale lovení v noci může být v jiných státech docela nebezpečné (určitě jste slyšeli o přepadeních a vraždách). Jenže v noci se dají najít Pokémoni, které ve dne nepotkáte! I tak se nezapomeňte držet osvětlených cest. Pamatujte, že nejvíc Pokémonů je stejně v centrech měst a nikoliv v zapadlých uličkách.

4. Používejte svůj radar

Možná jste si všimli, že kolem vaší postavičky ve hře pulzuje svítící kroužek. Tento kroužek ve hře představuje váš osobní radar: Určuje, zda jste dostatečně blízko k PokéStopu nebo tělocvičně, a také tahá Pokémony z úkrytu.

Jestliže jste se k Pokémonovi přiblížili na nula stop a stále ho nevidíte, neznamená to, že musíte ještě přeskočit plot k sousedům. Nechte chvíli pracovat radar, ten by ho měl odhalit.

nearby-pokemon-go

5. Sledujte hýbající se lístky

Hráči si od začátku nejsou jistí, co vlastně tyto lístky znamenají. Je tam Pokémon? Nebo někde blízko? Je to falešná stopa? Po několika týdnech hraní už je to jasné. Třepotající se listy ukazují místo, kde se objeví Pokémon. Nikdo vám však nezaručí, že to bude zrovna tehdy, když tam projdete vy.

6. Chcete rychle hodně Pokémonů? Parkujte!

Z nějakého důvodu to vypadá, že se Pokémoni rádi objevují na parkovištích – zejména pokud je v blízkosti PokéStop. Je to nepochopitelné, ale prý je to tak.

7. Vypněte při chytání AR

Je docela super vidět Pokémona v reálném světě kolem vás, ale AR (augmented reality – rozšířená realita) ztěžuje chycení Pokémona a vybíjí baterii. Když ji vypnete, chytíte ho rychleji a mobil déle vydrží.

pokemongo

8. Jak dostat bonusy při házení Pokéballů

Při chytání Pokémona je cílem trefit se Pokéballem do nosu nebo do hlavy. Nejlepší je kliknout na Pokéball, držet ho a čekat, dokud se zmenšující a zvětšující se kolečko nedostane na jeho hlavu. Pokémon se někdy otočí, takže počkejte, než bude kroužek opravdu na hlavě. Pak hoďte.

Ale věděli jste, že existuje šance získat při lovu bonus?

 • Nice (10XP bonus) – Musíte chytit Pokémona v okamžiku, kdy je kruh největší.
 • Great (50XP bonus) – Musíte chytit Pokémona v okamžiku, kdy je kruh přesně poloviční velikosti.
 • Excellent (100XP bonus) – Musíte chytit Pokémona v okamžiku, kdy se nachází přesně ve středu nejmenšího kruhu. Snadněji to jde u menších Pokémonů (třeba Eevee).
 • Curveball (10XP bonus) – Stačí Pokéball roztočit ve směru hodinových ručiček nebo proti směru a pak hodit. Jenže trefit se takhle není úplně jednoduché.

9. Na těžké Pokémony použijte Razz Berries

Pokud jste našli vzácného Pokémona (nebo Pokémona s hodně vysokým CP), Pokéball vám asi stačit nebude. Jste-li už v šesté úrovni, můžete použít Razz Berries, které Pokémona omámí, a vy máte pak lepší šanci ho chytit. Od vyšších levelů dostanete také Great a Ultra Balls – větší varianty Pokéballů.

10. Pokud se vám hra při lovení zasekne, netrapte se

Servery Niantic jsou často tak přetížené, že se hra často seká právě ve chvíli, kdy se snažíte chytit Pokémona. V takovém případě nemáte propadat panice. Stačí hru ukončit a znovu ji otevřít. Buď se vám Pokémon automaticky chytí (najdete ho v Pokédexu), nebo na vás bude čekat na stejném místě.

pokemon-go

11. Hrajte v netypický čas

Většina lidí hru zapne během přestávky na oběd, ale málokdo si přivstane brzy ráno nebo chodí po městě pozdě večer. Udělejte to. Nebudete se aspoň s nikým přetahovat o tělocvičnu, ukradne vám ji až následující den.

12. Použijte Ingress pro nalezení PokéStopů

Niantic používá spoustu map ze své předchozí hry, Ingress, takže pomocí Ingressu se snadno dozvíte, kde jsou PokéStopy. Je to tam, kde jsou v Ingressu portály.

13. Dejte lákadlo k obchodu, pokud se vám nechce lovit

Pokud jste líní chodit po městě, sedněte si třeba do kavárny a k blízkému PokéStopu, na který dosáhnete, dejte Lure Modul. Na místech, kde je více lidí, se Pokémoni objevují častěji. V tomto případě asi každých 3 – 5 minut a občas se objeví i nějaký vzácný.

14. Buďte trpěliví s vývojem Pokémonů

Touha vylepšit a vyvinout své Pokémony je samozřejmě vysoká už od začátku hry, ale buďte trpěliví. Neplýtvejte zbytečně Stardust a Candy. Když se vám zvýší level, začnete nacházet spoustu Pokémonů na lepší úrovni a ty se pak vyplatí vyvíjet.

caterpie-pokemon-go

15. Vyvíjejte Pokémony na nejvyšší úrovni

U každého Pokémona na prstenci vidíte jeho sílu. Podle toho, kolik prstence je vyplněného, je Pokémon silný. Vyvíjet byste měli vždy ty Pokémony, kteří jsou nejsilnější.

16. Použijte Lucky Egg před vyvinutím Pokémona

Lucky Egg dostanete buď jako odměnu za další úroveň nebo si ho můžete koupit v obchodě. Po dobu 30 minut zdvojnásobuje XP, které nasbíráte. Nejlepší je použít Lucky Egg, když se chystáte vyvinout Pokémona. Normálně za to dostanete 500 XP a s Lucky Egg je to 1000 XP. To za to stojí.

17. Vejce můžete vylíhnout posunováním telefonem

Pokud nemáte čas na procházku, abyste vyvinuli v inkubátoru vejce na 10 km, zkuste posunovat telefonem tam a zpět po stole. Pokud se vaše postavička ve hře hýbe, znamená to, že jste v místě s dostatečně slabým GPS signálem na ošálení hry. Pohybujte telefonem tam a zpět a vejce se nakonec vylíhne!

Můžete také vyzkoušet připevnit svůj mobil na psa, stropní ventilátor nebo gramofon, ale to jsou přinejmenším trošku rizikové možnosti.

18. Zvolte do boje správný typ Pokémona

Naučte se správně vybrat typ Pokémona do boje. Každý Pokémon má svůj typ, který odpovídá nějakému elementu. Některé elementy jsou v boji proti jiným lepší než ostatní. Tady je stručný seznam typů a protivníků, kterými je nejlépe porazíte.

 • Normal: Fighting
 • Fire: Water, Ground, Rock
 • Water: Electric, Grass
 • Electric: Ground
 • Grass: Fire, Ice, Poison, Flying, Bug
 • Ice: Fire, Fighting, Rock, Steel
 • Fighting: Flying, Psychic, Fairy
 • Poison: Ground, Psychic
 • Ground: Water, Grass, Ice
 • Flying: Electric, Ice, Rock
 • Psychic: Bug, Ghost
 • Bug: Fire, Flying, Rock
 • Rock: Water, Grass, Fighting, Ground, Steel
 • Ghost: Ghost
 • Dragon: Ice, Dragon, Fairy
 • Steel: Fire, Fighting, Ground
 • Fairy: Poison, Steel

19. Vyhněte se na začátku každé bitvy

Jestliže přejedete prstem vlevo nebo vpravo, abyste se hned na začátku bitvy vyhnuli úderu, často stihnete dát ránu nebo dvě, než se soupeř vzpamatuje. Platí to zejména pro menší a rychlejší typy Pokémonů (např. Eevee), kteří dokážou rychle sundat velkého tvora, než začne zareagovat.

gym-pokemon-go

20. Obsaďte neutrální tělocvičnu

Pokud nemůžete sami vyhrát bitvu, můžete se aspoň snažit být dostatečně rychlí. Občas se vám stane, že se nachomýtnete k tělocvičně zrovna, když je bílá – neutrální. Neváhejte a dejte do ní svého Pokémona!

21. Přidávejte Pokémony různých typů

Jakmile uvidíte tělocvičnu obsazenou svým týmem, přidejte tam Pokémona, pokud je tam volno. Dejte ale pozor na to, co to bude za typ. Aréna plná vodních Pokémonů sice může vypadat majestátně, ale pak přijde někdo s ohnivými Pokémony a porazí vás. Soustřeďte se na to, aby bylo v aréně několik typů Pokémonů.

Fotky: pcadvisor, q13fox, forbes, techcrunch, screenrant

Komentáře

Nahoru