Dnes vyšlo 15 článků

21-letý mladík odešel ze školy a začal podnikat, za rok vydělá 1 milion dolarů

Chandler Bolt je podnikatel, druhý nejprodávanější autor a taktéž tvůrce školy Self Publishing School. Život k lepšímu mu změnilo jedno rozhodnutí. Odejít ze školy a začít podnikat.

Chandler se v roce 2013 rozhodl, že odejde ze školy. V té době byl druhák na vysoké škole v Charlestone, kde střídal výuku a stáž. Po letech začal profitovat z menších byznysů. Už v jeho mladistvém věku ho pohánělo nutkání vyrobit si svůj vlastní podnik. Zatímco jeho přátelé hledali zaměstnání, on byl v začátcích svého podnikání.

Uvědomil si, že studium mu zabírá hodně času a energie

Uvědomil si, že nechce, aby ho zbytečně zatěžovalo studium, které bezpochyby vyžaduje energii, čas a dokonce i peníze. Dokončení studia by ho vyšlo na 7 000 dolarů, ve kterých nejsou zahrnuty životní nálady.

Nejde ani tak o to, kolik by celé studium stálo, ale o to, čeho jsem mohl v té době dosáhnout a jak mě škola omezovala; uvedl Bolt.

Bolt se chopil možností, které se mu v danou chvíli naskytli

Rozhodl se, že to změní, protože viděl veškeré možnosti, kterých se mohl chopit. Studium na škole nebylo pro něj to pravé ořechové.

Byl jsem rád, když jsem skončil po tři a půl letech, které byli mizerné, dokonce se i sám sebe ptal, jestli to vůbec stojí za dokončení; uvedl Bolt.

První měsíc vydělala kniha Boltovi 7 000 dolarů, které si rozdělil se svým obchodním partnerem

V listopadu 2013 figuroval jako spoluautor a publikoval knihu o Time managementu. Poznatky, které do knihy sepsal, sbíral z prací a studia v jeho mladistvém věku. První měsíce po vydání kniha vynesla přibližně 7000 dolarů, které si rozdělil se svým obchodním partnerem Jamesem Roperem, kterého poznal prostřednictvím společnosti Student Painters. Kniha i nadále stabilně vydělávala zhruba od 2000 dolarů až do 5000 dolarů měsíčně. 

Screenshot_9

Ukončení studia odložil až po tom, co dostal šanci studovat v zahraničí

Ukončení studia odložil až po tom, co dostal šanci studovat v zahraničí v Rakousku, kde se ho jednoho dne zeptal kamarád, jestli mu kniha, kterou napsal, vydělává nějaké peníze.

Včera jsem celý den jezdil na snowboardu a vydělal jsem si 400 dolarů, odpověděl Bolt.

Chandler si na tento den pamatuje, protože poprvé doopravdy pochopil kouzlo pasivního příjmu. Ve skutečnosti příjem z knihy ho totiž držel nad vodou po tom, co se vrátil z Rakouska a následně odešel z vysoké školy.

Řekl jsem si, že nechci zůstat ve svém univerzitním městě a ani se vrátit do svého rodného města. Chtěl jsem, aby bylo doopravdy těžké vrátit se zpět do školy, a taky jsem vědě, že moje rozhodnutí nesmím brát na lehkou váhu. Když bych se musel vrátit do školy, bylo by to trapné.

snowboarding-best-pic

Bolt je spoluzakladatelem společnosti Self Publishing School

Ve spolupráci s Roperem moměntálně budují společnost s názvem Self Publishing School, která učí jiné autory, jak v rekordním čase a s lehkostí dosáhnout požadovaného zisku. Škola tedy poskytuje poradenství a zdroje pro začínající autory, kteří si mohou vydat svoje vlastní knihy v průběhu 3 měsíců. Práce na knize zabírá denně od 30 minut až po jednu hodinu, což je podloženo vlastními zkušenostmi. Jejich společnost nabízí dvě úrovně služeb a to pro autory, kteří můžou platit 1 000 dolarů za celoživotní přístup k materiálům a komunitě, nebo 3 000 dolarů za týdenní koučování. Bolt dnes odhaduje, že program si zakoupilo zhruba 170 lidí. Společnost také zvažuje za nějaký čas snížit svoje ceny, aby nabídli možnost zapojení více lidí do programu. Asi 12 000 lidí přijímá zprávy prostřednictvím e-mailového seznamu společnosti a Bolt spolu s Roperem vydělávají peníze prostřednictvím tohoto seznamu a taktéž přes affiliate marketing.

Společnost letos vydělala zhruba 225 000 dolarů

Self Publishing School v minulém roku vydělala něco kolem 86 000 dolarů. V tomto roku vydělala už zhruba 225 000 dolarů. Manažeři společnosti jsou přesvědčeni, že příjmy dosáhnou až sedmimístného čísla.

Nedělám to jen proto, abych získal rychlé peníze, doopravdy mě to baví. Pro mě je to práce, kterou miluji. Od odchodu ze školy jsem napsal 4 bestsellery a postavil podnik za více než 300 000 dolarů, který neustále prudce roste.

Zdroj: Investicne

 

Komentáře

Nahoru