200 000 Kč na jednoho zaměstnance; tolik utratily firmy v roce 2013 za IT

200 000 Kč na jednoho zaměstnance; tolik utratily firmy v roce 2013 za IT

V roce 2013 tvořily náklady IT na vytvoření jednoho pracovního místa středních a velkých firem průměrně 23.000 Kč. Provoz infrastruktury pak podle statistik společnosti Servodata tvoří až 200.000 Kč ročně na jednoho pracovníka.

Nejvíce peněz dávají do IT infrastruktury společnosti z finančního sektoru a poskytovatelé telekomunikačních služeb. Naopak nejméně do IT vkládají malé podniky v oblasti služeb a výrobního sektoru.

V oblasti bankovnictví a pojišťovnictví se tyto náklady pohybovaly v rozmezí od 150.000 do 200.000 Kč.

Například Ministerstvo pro místní rozvoj utratí  za informační a komunikační technologie v průměru 215.000 Kč ročně za jednoho zaměstnance. 

Vladimír Michálek, Head of Strategic Sales společnosti Servodata, se nechal slyšet, že „dlouhodobým trendem u velkých firem je centralizace a virtualizace, díky níž lze na hardwaru a energiích ušetřit až polovinu nákladů. Zatímco v minulých letech firmy virtualizovaly především serverové části, dnes investují především do virtualizace desktopů.“

„Dnešním trendem ve světě, ale i u nás, je v oblasti middleware znatelný jasný posun směrem k open source s profesionální podporou JBoss, který vyvíjí společnost Red Hat,“ dodává Jiří Vytlačil, ředitel divize Strategic Sales and Services společnosti Servodata.

Obrázek: www.varitektechnology.com

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru