20 tech reklam z minulého století

Když si prohlížíte fotografie z dětství, občas si přejete, abyste takhle nikdy nevypadali. Vaše trapné účesy a pózy možná tehdy byly vtipné, ale dnes už nejsou, že? No a podobně to budete cítit při prohlížení následujících reklam. Kýčovité texty, neuvěřitelně směšné technické parametry a příšerná grafika. Vítejte v minulém století.
Vzpomínáte na staré dobré joysticky a velké bedny monitorů? Pevné disky o velikosti 1 TB jsou dnes naprosto běžné, ale pamatujete na doby, kdy se jako vzácnost propagovaly 10MB disky? Počítač Macintosh tehdy vypadal jako psací stroj a notebooky se stěží daly nazývat přenosnými počítači. Pojďme se podívat do doby, kdy nebyly ultrabooky a tablety a kdy jsme nemohli 64 GB dat nosit na flashce.
1. HD na který jste tak dlouho čekali
V roce 2015 nám to přijde úsměvné, ale 10 MB byla tehdy opravdu šílená kapacita.
2. WYSIWYG
Dnes je běžné, že přesně to, co vidíme na obrazovce, si můžeme vytisknout. Tehdy byl koncept WYSIWYG (What You See Is What You Get – co vidíš, to dostaneš) něčím nepředstavitelným.
3. Dva byty jsou lepší než jeden
Ale zase jeden lepší než nic, že jo…
4. 2 centy za byte
Zakousněte se a nevyprázdněte při tom peněženku.
5. Vidíte ty neuvěřitelné rozměry?
Do dnešního super tenkého Macbooku Air to má sice daleko, ale ve své době to byl skutečný průlom.
6. Apple II a Apple III
Apple ke svým reklamám neváhal využít celebrity, které byly už tehdy přes 200 let po smrti. Tady se zaměřili na Thomase Jeffersona – třetího amerického prezidenta a hlavního autora amerického prohlášení nezávislosti.
7. Buďte vynalézaví
Tady se zase hlásá, že s Apple můžete být tak vynalézaví jako Edison!
8. Osobní počítač
PC (Personal Computer = osobní počítač) dostal svůj název skutečně od toho, že je osobní. Jen váš. Nezáleží na tom, zda jste diplomat, vědec, vynálezce nebo návrhář papírových draků pro děti. Mimochodem na obrázku je Benjamin Franklin – vynálezce bleskosvodu.
9. Barvy
Tohle bude asi něco jako když dneska vidíme reklamu na retina displej.
10. Hvězda v každé kazetě
No jo. Do dnešních MP3, na CD a nejčastěji do mobilů už se tolik hvězd nevejde.
11. Na co všechno používáte počítače Apple?
Hledají nejoriginálnější využití jabka od dob Adama.
12. Sabrina demonstruje, jak funguje projektor
Jo, už tehdy se v reklamách používaly hezké holky. A mimochodem Sabrina nebyla součástí balení.
13. Kdo udrží krok s Commodorem?
Kdo si troufne na tenhle přenosný počítač? Najde se ještě někdo kromě tohoto muže ve středních letech, který by si radši měl zapnout košili?
14. Předchůdce porna
Byla to taková hra pro dospělé. Vlastně si ji můžete představit jako opravdu nudné porno.
15. Sci-fi
Sice většinu z věcí popsaných v této reklamě naprosto běžně děláme (nakupujeme z pohodlí domova, můžeme si zahrát bridge s někým z Ameriky, …), ale sterilní bílé prostředí doma většina z nás stále nemá.
16. Už tehdy byli lidé závislí na hrách
Je to tak. Koukněte na Garyho – neuvěřitelně chytrého kluka s IQ 162, který měl samé jedničky. Ale pak propadl hře Riddle of the Spinhx a dopadl takhle. Varují vás. Hry Imagic (tehdejšího vývojáře) vytváří experti a jsou určené pro experty. Nepokoušejte se je řešit, pokud je vaše IQ stejné nebo menší než délka vašeho pásku.
17. Tablet v roce 1983
A tak přece měli tablety už v minulém století. Nebo aspoň něco takového, co se dalo spojit s počítači Commodore, Atari, Apple nebo IBM. Kdyby žil Leonardo da Vinci, určitě by se mu to líbilo.
18. Pro celou rodinu
Commodore se chlubí tím, že zabaví každého člena rodiny. Tedy téměř každého.
19. Apple styl
Apple už v dřívějších dobách sázel na jednoduchost. Jen produkt a titulek.
20. Ideální vánoční dárek
Co myslíte? Možná by děti hru vyhráli, kdyby se koukali na monitor, ne?
Komentáře