AOL, Yahoo, Google. Seznamy nejnavštěvovanějších webů od roku 1996

Co odpovíte, když se vás někdo zeptá na nejnavštěvovanější webové stránky na světě? Pravděpodobně ihned střelíte Google a Facebook a někteří z vás si možná vzpomenout na YouTube a Yahoo.

Jak by odpověď na tuhle otázku zněla v roce 1996?

Prvním pozicím v té době neochvějně panoval AOL, poskytovatel internetových služeb. Ani Google, ani Facebook tehdy ještě neexistovali. Existovalo ale Yahoo, taková méně dokonalá verze dnešní podoby Googlu. Yahoo v roce 1994 založili dva studenti, což je další rys, kterou Yahoo sdílí s dnešním internetovým gigantem. Celý web byl tehdy ještě v plenkách a většina top stránek byly studentské projekty. Studenti měli totiž na univerzitách snadný přístup k internetu.

imrs

2000 až 2004: Začínáme hledat zábavu

Povšimněte si aukčního serveru eBay v roce 2004 na čtvrtém místě. Vedle vyhledávačů se do popředí dostávají média a zábava: zpravodajský web Time Warner, služby MSN, informační a zábavní portál Lycos a samozřejmě Amazon. A Google, který vytlačil tradiční vyhledávače, jako byla Altavista a Webcrawler.

geds

2007: Přichází Facebook

Po divokých přesunech se přední pozice nejnavštěvovanějších webů začínají ustalovat. V roce 2007 se poprvé objevuje Facebook díky jeho oblíbenosti mezi studenty.

jzutut

Moderní éra: Yahoo x Google

První čtyři pozice se v podstatě nemění. Google, Yahoo ,Microsoft a Facebook, víceméně v takové podobě, v jaké je známe dnes. Lehký flirt s nimi zkouší Apple a objevuje se i LinkedIn.

imrs (1)

A 2014?

Statistiky návštěvnosti podle Alexa mluví jednoznačně v prospěch Googlu a Facebook je druhý hned za ním. Třetí YouTube nebude překvapením, sedmou pozicí se ale pyšní Wikipedie, kterou bychom tak vysoko ještě před pár lety nečekali. Na konečný žebříček si však ještě budeme muset pár dní počkat.

Zdroj + foto: washingtonpost.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru