20 milenců a 20 iPhonů aneb jak si žena koupila dům

Rodinný dům je obecně vnímán jako jedna z nejvíce nákladných investic. To platí především v Číně, kde ceny nemovitostí neustále rostou. Před nedávnem se na sociálních sítích objevil příběh ženy z čínského města Šen-čen, která získala zálohu na rodinný dům netradičním způsobem.

Žena pod pseudonymem Proud Qiaoba napsala na populární blogovací platformě Tian Ya Yi Du zajímavý příběh o své kolegyni. Ačkoliv tento příběh působí spíše jako vymyšlený román, skutečně se stal, což si sám server BBC ověřil.

iphone-500291_1280

Zdroj: Pixabay

V příběhu vystupuje žena jménem Xiaoli (není to její pravé jméno), která pochází z čínského města Šen-čen. Xiaoli měla 20 milenců současně. Všechny dokázala přimět, aby jí koupili nový iPhone 7. Xiaoli poté smartphony prodala přes mobilní recyklační službu Hui Shou Bao za 120 tisíc čínských yuanů (kolem 420 tisíc korun). A tyto peníze použila jako zálohu na nákup domu pro své rodiče.

Xiaoli pochází z chudé rodiny, přičemž její matka je ženou v domácnosti a její otec často mění zaměstnaní. Právě proto se jako nejstarší dcera rozhodla, že jim pomůže pořídit si dům, ovšem peníze získala velice zvláštní metodou.

Dokonce se na sociální síti Weibo začal rozšiřovat hastag v překladu „20 mobilních telefonů na dům“, který už byl použit více než 13 milionkrát.

Zatímco někteří jednání této ženy odsuzovali, jiní jí vyjádřili obdiv. Například jedna z uživatelek sociální sítě uvedla:

„Já si nemůžu najít ani jednoho přítele. Ona je schopná si najít 20 milenců současně a dokonce je přimět, aby jí koupili iPhone 7. Ráda bych ji požádala, by mě těmto dovednostem naučila.“

Zdroj: BBC

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru