19letý chlapec vytvořil robotického právníka

Úplně první robotický právník, který řeší parkovací pokuty, spatřil světlo světa na podzim v roce 2015. Britský programátor Joshua Browder, kterému je teprve 19 let, představil v září beta verzi robotického právníka v Londýně. Během prvního měsíce využilo službu pro řešení parkovacích pokut 3 tisíce lidí. A v únoru letošního roku právník vyřešil parkovací pokuty v celkové hodnotě 3 miliony dolarů.

Joshua dalšího robota uvedl do provozu v dubnu letošního roku, tentokrát v New Yorku. Robotický právník s umělou inteligencí dokazuje, že roboti jsou schopní pomáhat lidem s vypořádáním se s obtížnými a nákladnými problémy.

screencapture-212-47-245-181-chat2-index-php-1455664316041

Robotický právník řeší parkovací pokuty. Zdroj: Tech Insider

Jak robotický právník funguje?

Nejprve se musíte zaregistrovat na portálu DoNotPay, kde s vámi bude komunikovat chatbox. Robotický právník vám bude pokládat otázky, na jejichž základě vyhodnotí, zda byste pokutu platit měli či neměli. A pokud robotický právník vyhodnotí, že jste v právu, potom vám může při odvolání pomoci.

Spousta firem investuje do podobných robotů, například i Facebook. Technický gigant spustil v dubnu řadu Messenger robotů, kteří mají dělat různé úkoly, jako například objednat květiny či poskytnout předpověď počasí. Nicméně stejně jako spousta uživatelů, tak i Joshua byl z robota od Facebooku velice zklamaný.

„Vyzkoušel jsem skoro všechny roboty a byli špatní. Bylo totiž rychlejší objednat květiny vyplněním jednoduchého formuláře na webu,“ vyjádřil se Joshua. „Ale existuje velký potenciál pro roboty, kteří skutečně pomáhají lidem.“

Joshua plánuje spustit dalšího robotického právníka letos na podzim v Seattlu. A pracuje i na robotech, které pomohou lidem v jiných oblastech.

V současné době vytváří robota, který pomůže syrským uprchlíkům získat azyl. Pracuje s platformou IBM Watson, tudíž robot bude rozumět arabštině, ale právní dokumenty bude psát v angličtině. A v neposlední řadě plánuje robota, který pomůže HIV pozitivním osobám dozvědět se více informací o jejich právech v medicíně.

Zdroj: Tech Insider, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru