19letá Alexandra Andresen je nejmladší miliardářka na světě

Alexandra Andersen je nejmladší miliardářkou na světě, jak vyplývá z žebříčku nejbohatších lidí na světě, který sestavil Forbes. Alexandra ve svých 19 letech vlastní majetek v hodnotě 1,2 miliardy dolarů. V roce 2007 Johan Andersen své dceři přenechal 42% podíl v koncernu Ferd, rodinné investiční společnosti se staletou tradicí.

Johan Andersen nezapomněl ani na druhou dceru Katharinu, které přenechal další 42% podíl v rodinném koncernu. A tím se 20letá Katharina Andersen stala druhou nejmladší miliardářkou na světě. Ačkoliv se obě slečny staly miliardářkami mnohem dříve, svět se o nich dozvěděl teprve nedávno, protože norská vláda zveřejňuje daňová přiznání pouze osob starších 17 let.

alexandra06

19letá Alexandra je nejmladší miliardářkou na světě

Přestože Alexandra vyrůstala v jedné z nejznámějších norských rodin, není to ledajaké bohaté dítě. Alexandra je perfektní jezdkyní na koni, která vyhrála už v mnoha soutěžích. Její rodiče ji vždy učili, aby byla pokorná a šetřivá. Ačkoliv vlastní více než miliardu dolarů, dostávala pouze měsíční kapesné, které si šetřila. A automobil má z bazaru, nikoliv úplně nové.

Alexandra Andersen se narodila v roce 1997 v norském Oslu. Její otec se jmenuje Johan Andersen, syn průmyslníka Johana Henrika Andersena a Marianne Ebba Therese Bielke.

Johan Andersen

Johan Andersen, otec Alexandry

Rodina získala neuvěřitelné jmění především z prodeje tabákové značky Tiedemanns, která do roku 2005 patřila pod koncern Ferd. A v roce 2005 byla tabáková značka prodaná společnosti Skandinavisk Tobakskompagni za téměř 500 milionů dolarů. V současné době Ferd se zaměřuje především na hedge fondy, aktivně investuje na severské burze a má soukromé kapitálové investice. Alexandra má sestru jménem Katharina, která je o rok starší. A je tak druhou nejmladší miliardářkou na světě, protože ve firmě mají obě stejný podíl.

alexandra 01

Alexandra se svou sestrou Katharinou

Jejich dům a pozemek byl vždy plný zvířat. Měli koně a také několik psů, včetně fenky jménem Bella.

alexandra 02

Rodina miluje zvířata

V roce 2007 Johan převedl 42% podíl koncernu Ferd na každou ze svých dcer. V té době bylo Alexandře pouhých 10 let.

alexandra 03

Alexandře bylo teprve 10 let, když se stala miliardářkou

Alexandra se věnuje drezuře, přičemž se stala trojnásobným šampionem v drezuře pro juniory. A nyní ji podporuje Kingsland, jezdecká společnost, na drezurních soutěžích.

alexandra04

Alexandra je úspěšná v drezuře

Zatím se zdá, že Katharina začne pracovat v rodinné firmě Ferd, přičemž zde absolvovala také stáž. Katharina studuje společenské vědy na Amsterdamské univerzitě.

alexandra05

Alexandra se svou sestrou a svým otcem

Obě sestry vedou nenápadný život, protože rodiče je vedli k tomu, aby byly šetřivé a nerozhazovaly zbytečně peníze. Alexandra má přítele, kamarády, jezdí na výlety a vyhrává soutěže v drezuře. Uvidíme, zda své bohatství promění v něco zajímavého v budoucnosti.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru