18letý student vymyslel podprsenku, co odhalí rakovinu

Student střední školy v Mexiku vymyslel podprsenku, která pomůže včas odhalit rakovinu prsu. Inspirovala ho k tomu jeho maminka, jíž museli vzít obě prsa právě kvůli rakovině.

Pokud je rakovina prsu odhalena brzy, šance na přežití je téměř 100%. Spousta žen bohužel ignoruje domácí samovyšetření, a tak se osmnáctiletý Julian Rios Cantu rozhodl vytvořit podprsenku, která na to bude myslet za ně.

purchasing-1673734_640

Do spodního prádla, které stejně většina žen nosí, přidal asi 200 biosenzorů. Ty mapují povrch prsou a monitorují změny teploty, velikosti a hmotnosti. Přesně tohle jsou totiž údaje, které se sledují vyšetřením prsu. Podprsenka EVA pak zjištěné hodnoty sdílí s aplikací ve smartphonu, takže nositelka změny ihned vidí.

Cantu získal 20 000 dolarů v soutěži Student Entrepreneur Awards, tak můžeme jen doufat, že je využije k rozvoji svého podnikatelského nápadu.

Foto: fsHH

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru