17ti letý mladík si udělal srandu z polského prezidenta, policie mu prohledala byt a přišel o notebook

Z nevinného vtípku má 17ti letý mladík velký problém. Policie vtrhla do bytu mladíka poté, co na sociální síti Facebook sdílel video z YouTube s názvem ,, Pijany prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego“. V tomto videu pokládá polský prezident věnec k pomníku, na tom by samozřejmě nebylo nic neobvyklého, ale někdo toto video pustil pozadu a tak to spíše vypadá, že polský prezident Duda věnec krade. Do dnešního dne toto 2 měsíce staré video získalo přes 1,1 milionů zhlédnutí.

Video se stalo podezřelým až poté, co se objevilo na Facebooku. Vypadá to, že se toto video někomu nelíbilo a tak nahlásil ho na policii. Na Twitteru se dokonce objevil originál udání na prokuraturu. Podle něj se člověk, který toto video umístil na sociální sít Facebook dopustil veřejného znevážení prezidenta Polské republiky. A bylo hotovo. Policie do bytu mladíka vtrhla hned ve středu ráno, když ještě spal. Prohledala mu byt a zabavila notebook.

,,Omlouvám se prezidentu Dudovi a všem lidem, kteří se mohli cítit uraženi tím filmem. Já ale nejsem jeho autorem, jenom jsem dal link na něj na Facebook,“ cituje Łukasz Olszewski.

z19542983Q,Pismo_prokuratury

Polský prezident na celou situaci reagoval následovně

,,Prokuratura? Neblázněte,“ vzkázal na svém Twitterovém účtu polský prezident. 

duda

,,Pan prezident se sám u podobných klipů baví a nevadí mu. Ba naopak. Prezidentská kancelář nemá na konání prokuratury žádný vliv,“ napsal na Twitter mluvčí prezidenta, Marek Magierowski.

mluvci

 

Łukasz Olszewski ale stále nemá vyhráno. Hrozí mu totiž dva roky za komentář, který umístil v diskusi s člověkem, který na něj udání o znevážení prezidenta poslal.

Zdroj: Mediahub

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru