Dnes vyšlo 15 článků

17letý mladík má 2 vysokoškolské diplomy, pracuje pro NASA a tvrdí, že není génius

Moshe Kai Cavalin je sedmnáctiletý kalifornský génius, který v útlém věku získal dva vysokoškolské diplomy. Ačkoliv svět mladíka nazývá géniem, nemá toto označení rád. Před dosažením osmnáctého věku života se mu podařilo splnit více cílů než komukoliv jinému.

Život amerického teenagera Cavalina je plný protikladů. Má dva vysokoškolské diplomy, ale nemůže ještě volit. Létá pravidelně letadlem, ale jeho věk mu nedovoluje získat letecké zkoušky. Své dětství Cavalin strávil ve městě San Gabriel, ale jeho kořeny sahají do Brazílie a Tchaj-wanu. Z Brazílie pochází jeho otec a z Tchaj-wanu jeho matka. A dle mladíkových slov jsou právě rodičové hlavní důvod, proč se mu tolik v životě daří.

moshe-kai-cavalin.jpg.size.xxlarge.letterbox

Sedmnáctiletý génius

Cavalin rozvíjel svou inteligenci již v dětství a pomáhali mu s tím právě rodičové. Naučili ho, aby se v životě soustředil na to, co je pro něj důležité a co pro něj má význam. Na druhou stranu, měl dostatečnou svobodu v tom, aby se rozhodl, jak si zařídí budoucnost a jakým směrem se vydá. Mohl si vybrat jakékoliv mimoškolské aktivity, neboť jeho rodiče chtěli, aby se věnoval tomu, co ho skutečně baví a zajímá.

První vysokoškolský diplom získal v 11 letech

První vysokou školu ukončil v 11 letech a o 4 roky později získal bakalářský titul z matematiky na Kalifornské univerzitě. Aktuálně studuje informační bezpečnost na Brandeis univerzitě v Bostonu. Nicméně, studium se mu trochu „protahuje“, neboť začal pracovat pro NASA. Zde pracuje na vývoji technologií na pozorování dronů a letadel.

Cavalina se věnoval mnoha mimoškolským aktivitám, přičemž se umístil na předních příčkách v různých soutěžích. Dokonce napsal už druhou knihu, ve které popisuje své zkušenosti se šikanou. A v neposlední řadě získal mnoho cen z turnajů bojových umění.

moshe-then.jpg.size.xxlarge.promo

Má spoustu trofejí z turnajů bojových umění

Tvrdí, že je stejný jako každý jiný chlapec v jeho věku

Přestože ho spousta lidí nazývá géniem, Cavalin tvrdí, že je stejný jako každý jiný mladý chlapec v jeho věku. Své úspěchy připisuje pouze své soustředěnosti a pomoci rodičů.

„Nejsem výjimečný. Je to jen kombinace dobré výchovy, soustředěnosti a inspirace. Snažím se s neporovnávat se s ostatními a jednoduše dělat vše tak dobře, jak to dokážu,“ prozradil sedmnáctiletý mladík.

A když se zeptáte na mladíka jeho rodičů, dostanete zcela jinou odpověď. Údajně už ve čtyřech měsících ukázal na nebi letadlo a první slovo, které řekl, bylo letadlo v čínštině. Samostudiu se věnoval od sedmi let a v tomto věku pochopil trigonometrii. Na vysoké škole studoval matematiku a jeho učitelé ho považovali za nejusilovnějšího chlapce, jakého kdy učili.

ebae14f1242947859939bec7f6f831d8-ebae14f1242947859939bec7f6f831d.jpg.size.xxlarge.promo (1)

Nyní pracuje pro NASA

Nejprve se věnoval astrofyzice a poté přešel na informační technologie. NASA mladíka nejprve odmítla, ale poté mu nabídla výše zmiňovanou pozici. Mladík se této šance ujal a jeho šéf je maximálně spokojený.

A jak si chlapec maluje budoucnost?

Cavalin už ví, co chce dělat v budoucnosti. Jakmile dokončí školu na univerzitě v Bostonu, chce ještě získat titul MIT a založit si vlastní společnost na kybernetickou ochranu.

Zdroj / Foto: The Star, Latinos Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru