Google zablokoval své mapy pro Windows Phone

Používáte mapy od Google? Pokud máte smartphone s Windows phone nebo se systémem Symbian můžete na ně zapomenout.

Společnost Google se rozhodla blokovat přístup ke své službě Mapy z mobilních zařízení se systémem Windows Phone. Webový prohlížeč je z nich přesměrován na domovskou stránku Google.

Aktuálně jsou Google Mapy nedostupné i pro smartphony se systémem Symbian, zda MeeGo pohánějícím Nokii N9. Při něm mapy nefungují stejně na integrovaném prohlížeči, tak na doplňkovém Firefoxu.

Vysvětlení od Google původně uvádělo jako důvod optimalizaci map pro jádro WebKit, které je základem pro prohlížeč Chrome a Safari. Internet Explorer je ale založen na odlišném jádru a proto se Google rozhodl na něm zablokovat mapy.

Microsoft nechápe nové omezení, neboť nový Windows Phone 8 má jádro Internet Exploreru shodné s jeho klasickou verzí pro počítače.

Po masivní kritice přišel Google s vysvětlením, ve kterém je hlavním důvodem nekompatibilita prohlížeče s některými funkcemi map.

Toto rozhodnutí zatím platí pouze pro mobilní verzi prohlížeče, Internet Explorer pro klasický Windows tento problém nemá. Bez problémů se na mapy od Google dostanete i z mobilních zařízení od Apple.

Blokování by mělo být podle Google zrušeno, jakmile bude výkon a kompatibilita platformy na požadované úrovni.

 

Zdroj: https://tech.sme.sk/c/6657075/google-zablokoval-svoje-mapy-pre-windows-phone.html

Komentáře

Nahoru