17 super maminek, které ovládají digitální svět

17 super maminek, které ovládají digitální svět

Občas se můžeme divit, jak mohou některé matky zvládat vše, co dělají. Od cestování do vesmíru k řízení jedné z nejsilnějších společností. Jsou prostě nezastavitelné. Tyto dámy si zaslouží uznání každý den v roce, ale Den matek je speciální příležitost pro to, abychom si je představili.

Nejsou to jen jejich děti, které mohou ocenit vše, co dělají. Pro všechny milovníky internetu a technologií je snad povinností, aby oslavili neuvěřitelné věci, které tyto matky zvládají.

Tady je seznam 17 maminek, které dělají neuvěřitelné věci, jenž by většina z nás – i bez dětí – nezvládla, nebo by nás nenapadlo, že je můžeme dělat. Určitě si zaslouží pojmenování super maminky.

1. Susan Wojcicki

Susan Wojcicki dohlíží v Google na řízení managementu, je matkou čtyř dětí. Můžete ji znát také jako ženu, jejíž garáž sloužila jako první ústředí společnosti Google.

susan_wojcicki

Obrázek: Larry Busacca/Wireimage/Getty Images

2. Marissa Mayer

Jednoho dne Yahoo oznámilo, že se jeho novým generálním ředitelem stala Marissa Mayer. Ve stejný den tato žena oznámila, že je těhotná. Čekala svého prvního syna Macallistera. Předtím Mayer dlouhodobě působila v Google.

marissa_mayer

Obrázek: Flickr, magnus hoij

3. Cady Coleman

Astronautka Cady Coleman je matkou jednoho syna a letěla na dvě vesmírné mise. Před nástupem do NASA a cest do vesmíru dokončila doktorát z chemie a byla členkou US Air Force.

cady_coleman

Obrázek: Flickr, DLR_de

4. Caterina Fake

Kromě toho, že je spoluzakladatelkou Flickru a Hunch, sedí také v představenstvech Etsy a Creative commons. V roce 2007 se jí narodila dcera. Má ji se svým kolegou – spoluzakladatelem Flickru.

caterina_fake

Obrázek: Flickr, Joi

5. Cher Wang

Cher Wang, spoluzakladatelka a bývalá předsedkyně HTC, má dvě děti. Ona a její manžel jsou jedni z nejbohatších lidí na Tchaj-wanu.

cher_wan

Obrázek: Flickr, Robert Scoble

6. Meg Whitman

Prezidentka a generální ředitelka Hewlett-Packard, Meg Whitman, je matkou dvou chlapců. V roce 2010 kandidovala na místo guvernéra Kalifornie.

meg_whitman

Obrázek: Flickr, megwhitman2010

7. Ursula Burns

První Afroameričanka, která se stala generální ředitelkou společnosti Fortune 500, Ursula Burns, pracuje jako předseda a generální ředitelka společnosti Xerox. Má jednu dceru a jednoho nevlastního syna.

ursula_burns

Obrázek Bloomberg prostřednictvím Getty Images

8. Safra Catz

Matka dvou dětí, Safra Catz, je prezidentkou a finanční ředitelkou společnosti Oracle Corporation. Pracuje také na palubě jedné z největších finančních institucí – HSBC Holdings.

safra_catz

Obrázek: Flickr, Oracle_Photos_Screenshots

9. Padmasree Warrior

Padmasree Warrion, ředitelka pro technologii a strategii společnosti Cisco Systems, je matkou jednoho dítěte. Před nástupem do společnosti Cisco byla jednou z prvních žen ve společnosti Motorola. Tam pracovala více než dvě desetiletí.

padmasree_warrior

Obrázek: Flickr, CiscoANZ

10. Amy Poehler

Komik, bavička a spisovatelka Amy Poehler je matkou dvou dětí. Ačkoli je nejlépe známá pro svou kariéru v improvizační komedii, přizpůsobuje webovou sérii Broad City do televizní show.

amy_poehler

Obrázek: Flickr, David Shankbone

11. Nilofer Merchant

Pomoci zahájit více než 100 produktů není jednoduchým činnem, ale Nilofer Merchant to dokázala. Pracuje v Apple a je zakladatelskou společnosti Rubicon Consulting. Samozřejmě je také matkou.

nilofer_merchant

Obrázek: Flickr, Nilofer Merchant

12. Sheryl Sandberg

Výkonná ředitelka Facebooku a autorka nedávno vydané knihy Lean In, Sheryl Sandberg, je také matkou dvou dětí. Říká, že rodičovství by mělo mít přednost, ale přiznává se, že každý den odchází do práce již o půl šesté.

sheryl_sandberg

Obrázek: Flickr, Sheryl Sandberg

13. Ory Okolloh

Keňská aktivistka a bloggerka Ory Okolloh je spoluzakladatelka Mzalendo, které se zajímá o dění v keňském parlamentu. Matka tří dětí v současné době pracuje ve společnosti Google jako manažerka pro Afriku.

ory_okolloh

Obrázek: Flickr, Knight Foundation

14. Katie Jacobs Stanton

Katie Jacobs Stanton, žena odpovědná za mezinárodní rozšíření Twitteru, je také matkou tří dětí. Jako vedoucí mezinárodní strategie Twitteru pomáhá občanům po celém světě optimalizovat platformu Twitteru.

katie_jacobs_stanton

Obrázek: Nadine Rupp / Getty Images

15. Sara Blakely

Zakladatelka Spanx se stala první ženou, která v rámci nadace Billa Gatese dala polovinu svého bohatství na dobročinné účely. Je také matkou jednoho dítěte.

sara_blakely

Obrázek: Flickr, David Shankbone

16. Ariana Hufflington

Zakladatelka Hufflington Post, Arianna Hufflington, je matkou dvou dětí. Je zodpovědná za vytvoření jednoho z největších digitálních médií. V současné době pracuje jako prezidentka a hlavní editorka Hufflington Post Media Group.

arian_hufflington

Obrázek: Flickr, c2-MTL

17. Melinda Gates

Manželka zakladatele společnosti Microsoft a bývalá projektová manažerka Microsoftu, Melinda Gates, je matkou tří dětí. V současné době pracuje jako předsedkyně Nadace Billa a Melindy Gatesových.

melinda_gates

Obrázek: Flickr, DFID – UK Department for International Development

Zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru